Volvo S80 D5 test

Bembeyaz bir araba. Oldukça ağır kişilikli bir duruşu var. Güvenliğin maksimum olduğunu hissediyorsun koltuklarına oturduğunda. İçinde ummadığım kadar çok ayrıntı ile karşılaştım. En sevdiğim iç dizayna sahip arabalardan biri olduğunu söyleyebilirim. Benim işim ayrıntılar ile ilgilenmek zaten.

Uzun bir gezi yaptık kendisiyle. Gezi çok zevkliydi. Çamlıca tepesine çıktık. Tavan da açılıyordu. Yıldızlara baktık harikaydılar.Yolda giderken motor gürültüsü beni biraz rahatsız etti. Yan koltuğunda  seyahat ettiğim Volvo S80 D5, otomatik vitesli ve dizel motorlu bir araçtı. Koltukların sıcak olduğunu fark ettiğimde birden bir korku yaşadım. Arabanın konsolundaki düğmeleri kurcalarken meğerse koltuk ısıtıcısını da açmışım. Neyse yanmadan fark ettim. Kış günleri için güzel bir özellik. Koltuklar da beyaz ve deri olunca insan içine gömülüveriyor.  Çamlıca tepesinde bir çay molası verdik ama ben arabadan çıkmak istemedim.

Aracın frenleri çok başarılıydı. Allahtan kemerler takılı. Yine de ben her seferinde çığlık atıyorum. Araç güvenliği için söylenecek en güzel şey ise hem ön de hem yan aynaların kenarında sensörler ile yakınımıza gelen araçları bize haber vermesiydi. Eğer yandaki araç eğer kör noktadaysa lamba yanıyor hızımıza bağlı olarak araç 3 saniye sonra  yanımızdan geçiyor.

Müzik dinlemek istediğinizde USB girişine izin veriyor. Yanımda olan USB ‘yi takıp biraz müzik dinleyebildik. Arka koltuklar bayağı genişmiş. Misafirimiz vardı o da çok rahat etti. Aracın en sevdiğim yanından bahsedeceğim. Her araçta klima düğmeleri beni çok yorar. Sıcağını ayarla, yüzüme gelmesin sağdan essin ama kollarım üşümesin vs. Bu araçta ise kolayca anlayabileceğimiz şekilde dizayn edilmiş bir klima kontrol sistemi var. Fotoğrafda daha net göreceksiniz. Karıştırmak imkansız.

Mavi renk adamcığın üstüne tıklamanız yeterli yüzünüze sıcaklık gelsin isterseniz adamın yüzüne tıklıyorsunuz. Onun altındaki düğmeler ise koltuk ısıtmasının derecelerini ayarlıyor. Benim için keyif ve rahatlık işte bu.

Bir süremeyiş izleniminin daha sonuna geldik. Haftaya görüşmek üzere Sayın ziyaretçiler:)

Görseller şu adresten alınmıştır.

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir