Pixers ile duvar dekorasyonu

Geçtiğimiz günlerde anneme bir ev kiralamak için takıldık yine bir emlakçının peşine. Emlakçı bize bir boş daire gösterdi. Ben de gözümün ucuyla bir bakayım dedim. Gezmekten yorulmuştum.

Ev oldukça küçüktü fakat bir duvarın önünde durdum kaldım. Nasıl diyeyim size, öyle güzel bir duvardı ki, insan “tutalım şu evi de bir ömür burada yaşlanayım” diyor. Duvar dekorasyonu ile ilk kez orada karşılaştım. Baştan aşağıya sonbahar yaprakları ile süslü bir duvar düşünün. Evi geniş  göstermiş orası ayrı ama bir de sıcak, huzurlu göstermiş ki kelimeler ile ifade edemiyorum.

Araştırdım. Nihayet Türkiye’de bu imkanı sağlayacak bir web sitesi buldum. Adı Pixers Çıkartmalar. Pixers dünyanın farklı yerlerinden tasarımcıların hazırladıkları desenleri, görselleri size sunuyor. Hem de kolaylıkla satın alabiliyorsunuz. Sonsuz sayıda resim ve sınırsız seçenek var. Hijyen, güvenlik, ekoloji konularında da benden tam not aldılar. Ali’ye aldığım boyaları bile bin bir araştırmayla seçiyorum. Eve kaplatacağım duvar kağıdını da elbet araştıracaktım. Duvar kağıdı diyorum ama dostum bu sanat.

Pixers milyonlarca desen seçeneği sunarken bir de bu desenlerin üretiminde çevre dostu teknolojileri kullanıyor. Bu kısım çok önemli. Bir de benim gibi kararsızlar için kolayca seçim yapabilme imkanı olsaydı iyiydi. Alıp alıp değiştire değiştire kullanırım artık.

Pixers çeşitli desenlerin satıldığı bir pazar yeri. Bir online shop sitesi değil. Sanatçıların eserleri duvarlarınızı süsleyecek gibi düşünebilirsiniz. Eserler duvarınıza Pixerstick adı verilen bir malzeme ile yapıştırılıyor. Mesela benim gibi evin şeklini çok değiştiren  birisi iseniz bir duvarınızı boş bırakıp diğerine koltuklarınızı yerleştiriyorsanız bir duvarı kapladığını desenlerinizi de değiştirebilir, diğer duvara aktarabilir tekrar ve tekrar yapıştırabilirsiniz. Web sitelerinde “Pixerstick, istediğiniz zaman ve istediğiniz yere kolayca yapıştırıp, değiştirebileceğiniz, dayanıklı, uzun ömürlü, yapışkanlı bir malzemedir” deniliyor.

Bizim evin dar koridorlarını komple aşağıda görebileceğiniz kendimi bulutların üzerinde hissedeceğim bir desen ile,

 

salonun bir duvarını ağaçlar içinde olduğumu hayal edeceğim bir başka desenle,

yatak odasını deniz kıyısında uyanacağımı, uyuduğumu düşündüğüm aşağıdaki desen ile,

daha da gözüm bunca hayale doymazsa salonun tavanını da şu mis gibi nebula deseniyle donatmak istiyorum.

Hepsi işte bu kadar renkli bu kadar güzel. Ev değiştirmeden evi değiştirmek isterseniz iyi bir seçim. Bence bir göz atın. Siteyi açtığınızda başta bir bülten çıkıyor ona üye olursanız da %30 indirim yapılıyor. Buraya linkini koyamadım. Bir an önce üye olun sonra da desen beğenin. Bana da bir yorum bırakın. Bakalım zevklerimiz uyuyor mu?

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir