Owli Uyku Tulumu deneyimi

Uyku tulumu gece üstünü örtmeyen çocuklar için müthiş bir icat. Ali asla üzerini örtmüyor. Ne yaz, ne kış. Bu durum beni epey yoruyor. Yok terlemiş mi, yok üşümüş mü… Evdeki uyku tulumumuz 2,5 tog değerinde. Ev sıcaklığının 18’in altında olduğu durumlarda ideal. Fakat ev sıcaklığının 20 dereceyi geçtiği durumlarda Ali’de dermatit oluşumunu hızlandırıyor. Evimizde mantolama var. Kalorifer yanmadığında bile sıcaklık düşmüyor. Hele ki geçtiğimiz günlerde Ali epey ateşlendi. 1 hafta boyunca vücut ısısını kontrol etmekte epey zorlandık. Owli ile bu süreçte tanıştım. Bebekform sitesinde ürünleri satılıyor. Ali bu aralar uzay – roket fena halde kafayı taktığı için üzerinde roket desenleri olan mavi renk modelini seçtim. Bizim model SleepStar olarak geçiyor.

Gece atlet ve ince pijama üzerine giydiriyorum. Sıcaklık 20’yi geçtiğinde üşüme – terleme yapmıyor. Zaten daha önceki yazımda da paylaşmıştım. Hangi kıyafetle hangi sıcaklıkta giydireceğinizi aşağıdaki uyku tulumu seçim skalasına bakarak çözebilirsiniz.

 

Uyku tulumu iki amaçla kullanılıyor. Adı uyku tulumu ama gün içinde yerlerde çok süründüğü için oyun oynarken de giydiriyorum. Sürekli yanıma çağırıp üstünü başını düzeltmem gerekiyordu. Oyunu bölüp gelmek istemiyor tabii. Arabaları sürmek varken kim gidecek annenin yanına?Ben de oyun oynarken giydireyim dedim. Owli’nin bu modelinin beli açıldığında da tek parça olması işime yaradı. Sürünsün dursun şimdi sıkıntı yok.

Bizim modelin kolları takılıp çıkarılabiliyor. Bacak kısmı ne sıkı sarmalıyor ne de bol o açıdan da Ali epey rahat etti. Şalvar gibi olan belden aşağı kısmı yatakta bacaklarını hareket ettiren çocuklar için oldukça rahat. Çocuğu yatağa koyduğun gibi bulamıyorsun malum.

Bacağı duvara dayıyor, türlü türlü şekle giriyor. Rahat hareket edemeyince sinirlenerek uyanıyorlar. Uyutmak zaten zor. Bir de fermuar konusu var ki eğer tuvalet eğitimine başladıysanız gece uyku tulumunu çıkartıp giydirmek zor oluyor. Uykusu açılıyor. Bizim modelde fermuarın üstten ve alttan açıldığını belirteyim. Fermuarlar gizlenmiş. Oynarken de uyurken de rahatsızlık vermiyor. Uyku tulumunu pamuktan yapmışlar. Ağırlıklı olarak pamuk (%65) Elyaf içermiyor. Baktınız odanın sıcaklığı artıyor, uyurken kollarını da fermuarla çıkartabilir, terlemesinin önüne geçebilirsiniz.

Ürün Türk Malı. 1-2-3-4-5 yaşlar için 3 ayrı rengi var. Bendeki mavi. Pembe ve grisi de var. Ölçülerini de aşağıya ekliyorum. Ali’deki 4-5 yaş modeli. Ali’nin boyu şu an 107 cm. Omuzdan ayağa 93 cm olan modeli tam oldu. Fiyat olarak da piyasadaki en uygun ürünlerden birisi. Yazım zamanla eskiyeceği için şimdi buraya fiyat yazmıyorum. Bebekform yazısını tıklayıp satış yapılan siteye ulaşabilirsiniz.

Instagram hesabımı da @bernamutluaytekin adresinden takip ederseniz size bir sürprizim olabilir.

 

 

 

Berna Mutlu Aytekin

1 Yorum

  1. Yeliz Köktürk   •  

    Merhaba. Bu ürünün kaç tog plduğunu biliyor musunuz acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir