Mobil fotoğrafçılıkta yaratıcı teknikler eğitimi

Blogumun sıkı takipçileri bilirler mobil fotoğrafçılık alanında uzun süredir mesai harcıyorum. Instagram hesabımı takip edenler bir müddet mola verdiğimi de bileceklerdir. Nihayet eğitim ile ilgili notlarımı toparladım. Şimdi bilmeyenler için nasıl bir geçmiş ile bu işlere giriştiğimden de kısaca bahsedeyim. Hakkımda bölümünü okursanız eğlenceli bir iş hayatım olduğunu göreceksiniz. Modelistlik, bankacılık, dijital iletişim, sosyal medya danışmanlığı, etkinlik yönetimi, blog yazarlığı, reklam ajansında kafa patlatmacı olarak uzun senelerdir çalışıyorum. Mobil fotoğrafçılık ise benim 2010 yılından beri kafa dağıtmak için uğraştığım bir hadise. İkinci üniversitede fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümünde öğrendiklerimi de harmanlayınca mobil fotoğrafçılıktan daha çok zevk aldığımı da söyleyebilirim. Son yıllarda özellikle Ali’yi beklerken ağır makineler taşımadan da güzel fotoğraflar çekebilmek için bu işe daha da özendiğim doğrudur.

Fotoğraflarımı daha önce Sony Xperia Serisi ile çekiyordum. Hatta Xperia Arc ve Xperia Z ile çektiğim fotoğraflardan iki ayrı sergim olmuştu. Yaklaşık 2 senedir ise LG G3 ile çekim yapıyorum. Mobil fotoğrafçılık serüvenim bu aralar bu şekilde devam ediyor.

Çektiğim fotoğraflar ile ilgili tüyoları blogumda sıkça paylaşıyorum. Instagram’da popüler olmanın yolları yazım hala en çok okunanlardan. Durum böyle olunca Şapka Eğitim Danışmanlık ile bir çalışma yapmaya karar verdik.

12 Eylül’de Mobil Fotoğrafçılıkta Yaratıcı Teknikler konulu bir 6 saatlik eğitimim olacak. Eğitimim iki parçaya ayrılıyor. Önce fotoğraf çekmek, ikinci parçası ise fotoğraf yapmak. Fotoğraf çekmek konusunda fotoğraf kompozisyonlarından, telefonunuzun ayarlarına kadar çokça detay var. Fotoğraf yapmak bölümü ise akıllı telefonunuza indirebileceğiniz en iyi uygulamaların nasıl kullanıldığını uygulamalı olarak anlatacağım. Böylece fotoğraflarınızı ham halinden çıkartıp hikayeyi anlatmak istediğiniz hale getireceğiz.

Eğitim içinde fotoğraf çekmek için bir zaman ve çekilen fotoğrafların değerlendirmeleri de bulunacak.

Sohbet şeklinde geçeceği için oldukça eğlenceli zaman geçireceğimizi düşünüyorum. Detaylar için Şapka Danışmanlık ile iletişime geçebilir, sorularınız var ise bloguma yorum bırakabilirsiniz.

Elindeki akıllı telefon ya da tablet ile daha iyi fotoğraf çekmek gibi bir gayesi olan herkesi eğitimime bekliyorum.

 

Berna Mutlu Aytekin

5 yorum

  1. Ahmet Ucar   •  

    Istanbulda olmayı ilk defa bu kadar çok istedim.

  2. Aytaç   •  

    Eğitim ücretsiz değil mi

  3. Berna Mutlu Aytekin   •     Yazar

    eğitimim ücretli maalesef ama güzel bir gün ve bolca bilgi vaad ediyorum ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir