Kitap ile hayat çok güzel gelsene

Kitaplar ile olan ilgim çok küçük yaşlara dayanıyor. Çocukken onları renkli lolipoplardan daha çok severdim. Sadece okumakla kalmaz okurken iki sayfa daha fazla okumak için uykuyu ertelerdim, çoğu zaman gözümde gözlükler kucağımda kitaplar ile uyuyakalırdım. Ortaokul döneminde şehir kütüphanesine gider saatlerce kitap okurdum. Üniversitede de bu durum değişmedi. Hayatımı onlarsız düşünemiyorum. Ne sıkıcı olurdu. Hem bir şeyleri okumadan, araştırmadan, öğrenmeden ve hatta bildiklerini başkaları ile paylaşmadan geçen zaman sizce de çok anlamsız değil mi?

Blogumda vakit buldukça kitap önerileri paylaşıyorum. Blog dışında kitap okuma platformlarında da @bernam kullanıcı adıyla bana rastlamanız pek mümkün.

Yeni kitaplar keşfetmeyi, saatlerce kitapçılarda dolaşmayı, kitap okuma deneyimini daha da güzel bir hale getirmeyi çok seviyorum. Aynı anda sıkılmamak bir çok farklı kitabı okuyor, bittiğinde sanki o hızla  ve sıkılmamak için bir sürüsünü aynı anda okuyan ben değilmişim gibi üzülüyorum. Şimdi bu hayatımı güzelleştiren deneyimi daha çok kişi ile paylaşabilmek için yeni bir blog açtım. Adı, Kitap ile Hayat

Kitap İle Hayat

Okuduğum kitapları vakit buldukça Kitap ile Hayat’a ekleyecek ve sizler ile o kitaplar hakkındaki yorumlarımı paylaşacağım. Kitap ile Hayat içerisine her kitabı rahatça bulabileceğiniz ISBN kodu, eğer benim de kütüphanemde olsun derseniz de bir satın alma butonu ekledim. Beğendiğiniz kitapları oylamanız için bir beğeni skalası da bulunuyor. Ben kitap okurken müzik dinlemeyi çok seviyorum. O yüzden bazı kitaplarda sizi güzel bir playlist de karşılayacak. Kitap okuma keyfimizi arttırmak için bulduğum yöntemler şimdilik bunlar. İlerleyen günlerde başka sürprizler de olabilir. Sosyal ağlarda blogum hakkında paylaşım yaparken #kitapilehayat etiketini kullanabilir, eğer instagram kullanıcısı iseniz blogumu instagram’da da @kitapilehayat hesabı üzerinden takip edebilirsiniz. Vakit bulup yeni blogumu ziyaret eder görüşlerinizi bildirebilirseniz çok sevinirim.

Umarım yeni blogum Kitap ile Hayat sizde de okuma isteği uyandırır. Bana göre kitap okumak insanın hayal dünyasını canlı tutuyor, aktif bir şekilde dinlendiriyor, başka dünyaları gezmeme olanak tanıyor. Kitaplar yıllar boyunca benim için güzel bir kaçış noktası oldu. Gerek gündemin yoruculuğundan, gerekse işimin stresten hep bu şekilde uzaklaşabildim. Kitabımı rafa kaldırıp hayata döndüğümde yaptığım her neyse daha iyi odaklanabildim. O yüzden benim için kitaplar hep iyileştirici olmuştur. Umarım kitaplar sizin de kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Hayatımızdan kitap eksik olmasın.

Sevgilerimle…

@bernam

Berna Mutlu Aytekin

Senin yorumlarınla bu yazı daha güzel olacak