Kış en sevdiğim mevsim

Blog Fırtınasında Gün 7. En sevdiğiniz mevsimi yazınızda okuyuculara da yaşatın.

Gözlerim camda bekliyorum. Eli kulağındaymış bugün olmadı yarın yağarmış. Özlemle bekliyorum. Onu seyrederek içeceğim sahlebim dolapta. Kar yağmadan elime almıyorum çocukça bir hevesle. Kış mevsimini ayrı seviyorum. Daha önce hiç içmesem dahi bozacının sokakta gezinmesi ne güzel. Eskiyi hatırlatıyor. Mutfakta pişen kış yemeklerini seviyorum. Kıştan kışa içilen çorbaları ayrı seviyorum. Hayvanları koruyan, kollayan bir mahalleye taşındığımızdan beri içim daha da bir rahat. Her havalar soğuduğunda romantik hislerle dolu kalbim. Ne o kış gelecek de kar yağacak da… Sokakta bir sürü evsiz var sen böyle seviniyorsun ama diyen bir yan da var içimde. Yine de kış gelecek diye seviniyorum her seferinde.

Renk renk şapkalarımı takacağım, özenle aldığım eldivenlerim elimde olacak. Tamam biraz soğuktan donacağım ama sıcak bir kahve ile ya da çikolata ile en güzeli de sahlep ile içim ısınacak. Ter içinde kalmayacağım hem en güzel yanı da bu. Yağmurda yürüyeceğim. Kar topu oynayacağım. Yılın ilk karında sokaklarda olacağız, eğleneceğiz yine. Belki İstanbul’da kimse henüz karda yürümemişken yürüyenler biz olacağız sabahın erken saatlerinde kalkıp. Sis olacak pus olacak, en güzeli soğuk olacak, daha sıkı sarılacağım sevdiğime.

Evime giderken yol daha aksiyonlu olacak, bir an önce eve varmak isteyeceğim. Sıcak evime kavuştuğumda yine şükredeceğim.

Bahar demek yoğun alerji demek son iki senedir. Yaz ise kalabalık, yoğun ter kokusu, iki adım attığımda nefesimin kesilmesi, tere boğulmam demek. Ama kış öyle mi..Kış mevsimi benim için hayatın bir özeti. Eğlenceli, tehlikeli, renkli, şaşırtıcı, yorucu, güzel anılarla dolu, mutluluk verici.

 
Blog Fırtınası’da neymiş diyenler, sizi şuraya alalım.

Diğer yazılar için de  Blog fırtınası etiketine göz atabilirsiniz.

Berna Mutlu Aytekin

Senin yorumlarınla bu yazı daha güzel olacak