Hastane odasını en basit hali ile nasıl hazırlarsınız?

bebek anı defteri

Bebekli yazılardan devam ediyorum umarım sıkılmadınız. Çünkü benim aklımda fikrimde bu aralar sadece Ali var. Bugünün yazısı bebeğinizi dünyaya getirdiğiniz hastane odanızın hazırlanması. Yani ben benimkinin nasıl hazırlandığını size anlatayım belki bir fikir hoşunuza gider siz de uygularsınız.

Eğer hastane odası için özel bir yer ile anlaşmadıysanız bu iş size kaldı demektir. Sağolsun arkadaşlarım bana doğumdan önce çok şaşırtmalı bir baby shower partisi yapmışlardı. Orada bazı özel süsler hazırlamışlar. Ben de onları kullanarak bir kaç ekleme daha yaparak hastane odasını hazırlayabileceğimi düşündüm. Sevgili Bengü bir çok şeyi üstlendi. Ellerine sağlık bana sadece onları hastaneye taşıması kaldı. İşte misafirler için hazırladığımız ikramlar, odamız ve süslemeler.

Lohusa Şerbeti

Gerek anneye süt yapması, gerekse misafirlerinin ağzının tatlanması için Lohusa Şerbetini hastaneye taşıdık.

bebek odası süslemeleri lohusa şerbeti

Bir sürahi ve yanında bir kaç mini kadeh ve tepsi ile beraber. Siz de yanınıza almak isterseniz yolda kırılmamaları için güzel paketlemeyi unutmayın.

bebek odası süslemesi

Yiyecekler

Lokum, badem şekeri, çikolata, lolipop şeker, macaron, kurabiye, kestane şekeri hangisini isterseniz yanınıza alıp uygun bir şekilde sunabilirsiniz. Biz çikolata, lokum ve badem şekeri seçtik. Tatlıda çeşit çok. Canım Bengü bebeğim için küçük stiker’lar ve kürdanlar hazırladı. Tatlıları onlar yardımı ile sunduk. Çikolatalar ve diğer yiyecekleri Venüs Pastanesinden aldık. Küçüklüğümden beri gittiğim en sevdiğim pastane olur kendileri. Bu güzel güne de katkıları olsun istedim.

bebek odası çikolataları

Hediyelikler

Bengü günün hatırasını unutturmamak için misafilerimize sabunlar hazırladı. Lavanta keselerini hiç sevmem. O yüzden o ritüelden eksik kaldık. N’apalım o da eksik olsun. Hem sabunlar çok güzel kokuyor, oh mis.

bebek odası süsleme

Kapı Süsü – Anı Defteri – Lohusa tacı

Instagram’da rastladığım ve tasarımlarını çok beğendiğim Melegineli, bebeğim için kapı süsü, anı defteri ve benim için de lohusa tacı hazırladı.

bebek anı defteri

Daha sonra evimde de kullanabileceğim Kapı Süsü ve evimi ziyaret edenlerin bebeğim için güzel dileklerini yazabilecekleri anı defteri pek güzel oldu. İçime sindi.

faruk ali dünyaya geldi

Fotoğraf çerçevesi

Gelen misafirlerin çekeceği fotoğraflar renklensin diye yanımızda Bengü’nün hazırladığı fotoğraf çerçevesini götürdük. Eğlenceli kareler çıktı. Benim de o yorgunlukta yüzüm güldü sayelerinde. Bir tanesinde de sevgili İsmail ve güzel eşi Kezban böyle poz verdi. İyi ki geldiler eksik olmasınlar.

berna anne oldu hasan baba oldu

Sevgili Burcu Çalışkan’ın fotoğraflarımızı çekmesi ile bizim hastane odamız işte böyle tatlı bir hatıra olarak hafızalarımızda kaldı. O konuya ilerleyen günlerde ayrıca değineceğim. Hastane odası hazırlıklarımız işte böyle. Odanın hazırlanması ile bunca ilgilendikten sonra Ali’nin gelişi ile hiç bir şeyi gözüm görmedi desem yeridir. Her şey günden güzel bir hatıra olsun diye…

Berna Mutlu Aytekin

2 Yorum

  1. Leyla Altindag   •  

    Kitap nasıl yaptığınızı gostere
    bilirmisiniz ?

Senin yorumlarınla bu yazı daha güzel olacak