Dijital Topuklar 2. kez dijitale yön veren kadınlar ile buluşuyor

Bu yıl ki Dijital Topuklarda çok istememe rağmen yer alamayacağım. Oysa tüm sene hayalini kuruyordum. Sevgili Blogcu Anne Elif ve Sevgili Uykusuz Anneler’den Perihan uzun süredir hazırlıklar ile uğraşıyorlar. Bu senenin teması da çok güzel. Fırsatını bulabilirseniz bu etkinliği kaçırmayın. Aşağıda siz ile etkinlikle ilgili detayları paylaşıyorum. 

Dijital dünyada “Ben de varım!” diyen sosyal medyanın aktif oyuncuları kadınlar, ikincisi düzenlenen Dijital Topuklar için geri sayıma başladı.

1 Kasım’da Uniq Hall İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinliğin bu seneki teması ise #beniseviyorum. Her geçen gün programını geliştiren ve sürpriz isimlerin katılımını vadeden Dijital Topuklar bu sene, Ayşe Arman, Özlem Gürses, Serdar Kuzuloğlu gibi alanında tanınmış isimler moderatör olarak yerlerini alacaklar. Parodi hesabı ve yeni kitabıyla sevilerek takip edilen Hande Birsay (hihieved), reçel kaynatamayan bir kadın olarak Reçel yazmaya ve Reçel’e yazılan hikayeleri duyurmaya çalışan Rümeysa Çamdereli, yıllardır karikatürleriyle herkesi güldüren Erdil Yaşaroğlu, “Yazan Kızlar Kardeştir” başlıklı değişim hikayesi ile oyuncu ve yazar İclal Aydın, renkli videolarıyla Youtube’da sesini duyuran Aslı Kızmaz, Bilgi Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Hukuku Enstitüsü‘nde “Türk Hukuku’nda Bilişim Suçları” dersi veren hukuk danışmanı Gökhan Ahi gibi isimler ise dijital medyada paylaşılanların sorumluluğunu üstlenmek, girişimci dijital kadınların yol haritalarını oluştururken dikkat edilmesi gerekenler, Z kuşağına hitap etmenin incelikleri, dijital iletişimde toplumsal cinsiyet eşit(siz)liği gibi konularda faydalı içerikler sağlayacak.

Ayrıntılı bilgiye “www.dijitaltopuklar.com adresinden; zirvenin biletlerine ise Biletix’ten ulaşılabiliyor.

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir