Çocuklar için oyunlaştırılmış fotoğrafçılık eğitimi

Bu yazımda size hazırlığını yapmak için dört yıl uğraştığım eğitim programımdan bahsedeceğim. Nihayet başlıyor. Dünya için küçük benim için büyük bir adım. Çocuklar İçin Oyunlaştırılmış Fotoğrafçılık Atölyesi ile 3 – 6 arası çocuklara yönelik bir çalışma. 5 saatten oluşan bir atölye, neşeli oyunlar ile dolu bir eğitim programı. Onlara düşüncelerini ifade ederken kullanabilecekleri, hayal dünyalarını geliştirebilecekleri bir dil öğretmeyi amaçladım. Sanat ile erkenden tanışacaklar. Fotoğrafçıyı, bakış açısını, fotoğraf çekmeyi öğrenecekler. Gözlem yetenekleri gelişecek, isim farkındalığından, alfabe öğrenmeye kadar farklı oyunlarla bilgilerini pekiştirecekler. Ana okulları, yaz okulları, kamplar aracılığı ile Temmuz ayında fotoğrafçılık eğitimimi çocuklar ile buluşturuyorum. Siz de bu program ile ilgilenen bir veli ya da kurum iseniz lütfen benimle berna@benimgunlerim.com adresinden iletişime geçiniz.

İlk eğitim programım 9 Temmuz’da Beylikdüzü Ekoloji Anaokulu‘nda olacak. Diğer netleşen programlarımı da bu yazıyı güncelleyerek sizler ile paylaşacağım.

Bir diğer eğitim programım ise 7 – 12 yaş arası çocuklar için hazırladığım Basit Dijital Fotoğrafçılık Atölyesi. Bu atölye fotoğrafçılığı hobi olarak edinmek isteyen çocuklara oldukça kapsamlı bir eğitim sunuyor. Basit Dijital Fotoğrafçılık Atölyesi 10 saatlik bir eğitimden oluşuyor. Katılımcıların mümkünse akıllı telefon ya da dijital fotoğraf makinesi ile derse katılmasında fayda var. Fotoğraf makinesi ayarlarından, fotoğrafçılığın temel kurallarına, fotoğrafçılıkta kariyer imkanlarından, hikaye oluşturmaya kadar bir çok detaylı bilgiyi yine oyunlaştırarak çocuklara uygun hale getirdim. 7 -12 yaş arası eğitimleri ile ilgili detaylı bilgiyi yakında bernamutluaytekin.com adlı blogumdan alabileceksiniz. O güne kadar bir mail uzaklığındayım. İlk dersim İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 21 Temmuz’da olacak. Ücretsizdir, kayıt yaptırmak için şu linkteki formu doldurmanız yeterli.

Minik fotoğrafçılarım ile tanışmak için gün sayıyorum, heyecanlanıyorum.

Görüşmek üzere…

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir