Karadeniz gezisi yapacağız

Karadeniz filmleri her zaman oranın yaşantısını anlatmıyor. İçlerinde bir müddet yaşadığım için Karadeniz insanının orada bahsedilen kişiler gibi olmadığını üzülerek görüyorum. Hafta sonu magazin programlarından birinde “Yüreğine Sor” filminin tanıtımını seyrettim. O dağlar, horon oynayan insanların yüzündeki neşe görülmeye değerdi. Oyuncular sanki filmin o sahnesi için değilde kendilerini oraya ait hissettikleri için bu kadar eğleniyorlar.

Filmin konusu açıkçası benim için ikinci planda kalacak. Tamamen oyunculuk seyretmeye ve Doğu karadeniz gezisi yapmaya gideceğim. Filmin oyuncuları içinde Şevval Sam var, Tuba Büyüküstün var, Hakan Eratik var, hatta benim iş hayatında tanıyıp sonra dizilerde gördükçe çok da sevdiğim Hakan Karahan da varmış. Bir çok oyuncunun çalışmak için can attığı Ayla Algan da var, daha ne olsun. Yönetmenliğini de aslen Çayeli’li olan Yusuf Kurçenli yapıyor. Bu yüzden özellikle şive konusunda çok çalışılması da gayet güzel olmuş. “Uiy Uyi” diyerek karadeniz şivesi yapıldığını sanmamızı sağlayan “çakma” karadeniz dizilerine buradan selam ederim… Film oyuncuları ile yapılan röportajdan da çok etkilendiğimi itiraf edeyim. Arkada ki yeşilin bu kadar “yeşil” olduğu bir yer daha Türkiye’de var mı bilmiyorum. Tuba Büyüküstün ile yapılan röportaj aşağıda.

Filmin fragmanı ise burada, size konuyu fragman anlatıyor zaten. Bana paylaşması kaldı. 12 Mart’da vizyonda olacak film için inşallah emeğinin karşılığını alır diyorum. Filmin internet sitesi de çok renkli olmuş. Yarışma yapıp karadeniz gezisi hediye edeceklermiş. Belki film seyredip gerçekten Karadeniz’e gitmek isteyenler olur.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir