Yepyeşil Bahçem

Yepyeşil bir bahçem var efendim an itibari ile. Hem de en organiğinden. Sulamak, gübrelemek ve nihayet ürünlerin yetişmesini beklemek. Çok heyecanlı bir durum. Hele benim gibi tarımdan anlamayan biri için gayet heyecanlı.

Bahçemin adını “Yepyeşil” koydum. İçerisinde de domates, salatalık, roka ve patlıcan yetiştiriyorum. Kısmetse yakında ürünleri almaya başlarız.

benim bahçem

 

Kendilerine bana daha güzel ürünler vermeleri için şarkılar dinletiyorum, sevgi ile suluyorum inanır mısınız? Şehrimden ayrılmadan İzmir’de benim için bir tarlada benim adıma yetiştirilen bu saydığım sebze ve meyveler tamamen mobil araçlar ile her zaman gözümün önünde. Hayır efendim Farmville’den bahsetmiyorum. Bayağı bildiğimiz sebze meyve yetiştiriyoruz Turkcell ile beraber.

benim bahçem

 

Artık telefonumdan gelişimlerini görebildiğim benimle son halleri video ve fotoğraflar ile paylaşılan bir bahçem oldu. Üç günde bir bahçemin görüntüleri benimle video olarak paylaşılacak aynı şekilde fotoğraflar da telefonuma gönderilecek. En güzeli de günlük telaş içinde bitkilerime ayırmam gereken zamanın bana sms ile bildirilecek olması. Onları motive etmem için gerekli unsurlar da düşünülmüş. Belki benim bahçemdekiler caz seviyordur belki de rock. Deneyip göreceğiz. Yakında deneyimlerimi sizler ile paylaşırım.

facebook berna mutlu aytekin

Geçtiğimiz günlerde yeni taşındığımız evin balkonumda nihayet yıllardır istediğim domates ve maydanoz yetiştirmenin keyfini yaşayacağım diye bir ileti paylaşmıştım. Ekim zamanı bahara kaldı diye düşünürken şimdi böyle bir deneyim ile beni buluşturan Turkcell harika bir iş çıkardı. “Benim Bahçem” mobil uygulamasını akıl edip bizleri günlük yaşam içinden çekip azıcık alıkoyan herkese tekrar teşekkür ederim.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

1 Yorum

  1. duygu   •  

    merhaba oyunu nereden ve nasıl yüklediniz acaba. hiç bi yerde bulamadım belki siz yardımcı olursunuz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir