yeni yılın ilk günü

BMA

Tüm senem temiz bir evde geçsin diye, temizlik yapıldı. Dolap yemekle doldu taştı, evim bereketli olsun diye. Narlar evin ortasında patlatıldı paramız bol olsun diye. Her yere renkli püspüsler asıldı,  güldük eğlendik tüm senemiz gülmeceli geçsin diye.  Mumlar yakıldı, romantik ortamlar yaratıldı ki tüm senemiz böyle aşk dolu geçsin diye. Ben elimden geleni yaptım. Artık gerisini 2010 düşünsün di mi ama:)

Taylan sağolsun blogspot’daki blogumu wordpress’e taşıdı. Teması eklentisi ıvırı zıvırı derken onunla uğraştım. İstediğim gibi, mis gibi oldu.  Seviye’cim de son rötuşlarını yaptı.  Keyfim yerinde.  Keşke baştan beri wordpress ile çalışsaymışım.

Yeni yılın ilk günü kendimizi dışarı atalım bol gezmeli bir yıl olsun dedik. Önce bir deniz havası alalım dedik. Bir baktık taa Rumeli Fenerine kadar gitmişiz.  Yosun kokusu, deniz kokusu, martılar, sessizlik ve gerçekten temiz bir hava. Tatiller de İstanbul’u daha çok seviyorum sanki herkes gitmiş de İstanbul bana kalmış gibi.  Geçen seneki kötü yılbaşının acısını çıkardım biraz.

Yılbaşını evde geçirdiğimiz için yeni yılın ilk gününde eş dost ziyareti -güzel yeni yıl temennileri eşliğinde- yaptık. Hayatımda ilk defa kağıt helva yedim. Arasında da dondurma. Ne güzel bir şeymiş bundan sonra favori tatlımdır.  Hem hafifmiş de.  Rumeli kavağına gittik. Kendimce bir sürü fotoğraflar çektim.  Ama gece pek başarılı olamamışım pek hoş çıkmamış. Yaz günü tekrar gitmek lazım. O çay bahçelerinden birinde esen rüzgara karşı, çay içmek güzel resimler ile İstanbul’a geri dönmek lazım. O kadar uzak ki. İnternetten bulduğum görseli ekliyorum belki gidip de görmeyenler fikir edinirler.

Bol gezmeli,gülmeli, eğlenmeli, hepimiz için güzel bir yıl olur inşallah!

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir