Yeni yıl uğurlu geldi!

Yeni yıla hasta ve uykulu girdim biliyorsunuz. Ardından bu kadar şenlikli koşturmacalı ve heyecanlı günler beklemiyordum ama öyle oldu. Bir iphone 4 alma telaşı, bir yeni iş telaşı, bir öylesine yayılsın diye katıldığım yarışmalardan kazandığım hediyelerin yollarını gözleme telaşı, denemem için gönderilen ürünleri inceleme ve size anlatma telaşı… Telaş telaş üstüne ve 24 saat yetmiyor.

Iphone 4 ‘ten verim alabilmek için uygulamaları araştırıp satın alıp kurup kaldırıyorum. Günlerdir. Evde ve iş yerinde ayrı bilgisayarlarda senkronize edip bir sürü data kaybedip sonra tekrar uygulamaları yüklemeye çalışıyorum. Yolda giderken film seyrederim diye bir kaç videoyu telefona atmaya çalıştım. Mp4’e çevrilmesi gerekiyormuş. Haydi çevirmek için başka programlar kurmam gerekiyormuş. Neyse uzun iş bu konu hakkında biraz daha bilgi sahibi olunca detaylı bir paylaşım yapacağım.

Şimdi size denemem için bana gönderilen bir kaç üründen bahsetmek istiyorum.

Önce Fikrimühim. Uzun zamandır Fikri mühimlerden biriyim. Yine iki ayrı kampanya için bana ürün göndermişler. Birisi, Glade’in sensörlü makineleri ve içinde de bir kaç ayrı kokuda parfüm. Bu tür kokuları pek sevmiyorum. Yasemin kokusu hariç. Lavanta ile aramız pek yok. Deneyelim madem dedim. Burnum koku almaz iken annem sağolsun kurup sensörün en insan görmeyeceği yere yerleştirmiş 🙂 Dün varlığını fark ettim, inceledim. İlk iş yerini değiştirdim ama pili bitmiş. Yılbaşından 2-3 gün önce gelmişti yani hep açık olduğu halde pil 20 gün dayanmış. Cihazın üzerinde bir düğme var ve ona bastığınızda da koku yayıyor. Kokusu da çok hafif. Lavanta ama sevdim. Diğer kokularını da merak ediyorum böyle hafif ise tercih ederim seve seve.

Görsel’i benim gibi bir fikri mühim olan Kendimce Yemek adlı blogdan aldım. Kendisi de görüşlerini blogunda anlatmış.

Şimdi ben niye birden bire Glade’in kokusundan bahsetmeye başladım çünkü dünden beri ev piknik alanı gibi kokuyor. Dün gece camları açık yattım ama yine de koku gitmedi. Kokulara neden olan benim yeni Hecha tavama kavuşmuş olmam. Aspiratörü açmak pek bir işe yaramadı, mutfak kapısını kapamak içinde geç kaldım. Yemekler çok lezzetli oldu ama ev mangal kokuyor. Glade Sense & Spray düğmesine 2 defa dokunmam yetti. En azından ev kızartma yerine çiçek kokuyor artık.

Hecha tava demişken. Markafoni üzerinden indirimli bir şekilde satın aldığım tavamı denemek maksadıyla almıştım. Bayıldım. Temizliği de zor değil. Bulaşık makinesine koymamak gerekiyormuş. Deterjan ile de yıkamayın diyorlar. Aklıma yine yılbaşı sepeti ile bana bir sürü ürün gönderen Doğa dükkanı geldi. Bulaşık yıkamak için katkı içermeyen bir sıvı deterjan satışa sunmuşlar. Tavayı akşamdan biraz sıcak su ile bu deterjanda beklettim sabah ise ovalamaya gerek kalmadan temizlendi bütün yağ akıntıları. Ellerim ne yağ, ne de ağır bir aroma kokusu ile kaplı. Bu kokusuz hal bile ne kadar az katkı maddesi ile üretildiğini açıklıyor.

Temizlenmesi çok zor diyerek tercih edilmeyen bu tavaları da temizleyebildiğine göre benden tam puan aldı. Ürünün görselini burada paylaşıyorum. Şu adresten de detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Doğa dükkanında meyve çayları ve daha ilginizi çekecek bir çok ürün yer alıyor. Göz atmayı unutmayın.

Yılbaşı uğurlu geldi demiştim. Yeni yılın ilk hediyesi için hala gözüm yolda ama web sayfasından seçtiğim için sizler ile de paylaşabilirim. Muhtemelen siz bu satırlar okurken kargom gelmiş olacak. Yeni yıl çekilişi ile blogunu takip edip yorum bırakan 2 kişiye hediyeler dağıtan Burak Dursun çekilişi benim kazandığımı söyleyince çok şaşırdım. Ummuyordum ama ben kazanmışım, güzel bir hediye seçtim. Bu siteyi de keşfetmek güzel oldu. Sık sık uğrayıp yeni bir şeyler sipariş etmemek için kendimi zor tutuyorum 🙂

FikriMühim’in yeni ürünü de eve ulaştı. Bu sefer Vaselin’in kış için ürettiği nemlendiricileri deneyeceğiz. Dirseklerimde oluşan kuru, sert bölgeler Vaselin sürdükten sonra yumuş yumuş oldu. Ama bunu da her gün kullanmak lazım. 2 gün ihmal edersem hemen kuruluk geri geliyor. Bu ürünle ilgili yazıyı biraz daha denedikten sonra yazmayı düşünüyorum. Şimdilik deneyen bir kaç kişinin yorumlarını okudum. Fotoğrafı da şu blogdan aldım. FikriMühim sayesinde gayet samimi bir dille yazılmış bir blog daha keşfetmiş oldum.

Yeni yıl sürprizleri bununla da kalmadı. Sevgili Alışveriş cini’nin 2. sene kutlamaları için hediye dağıttığını duydum. Twitter’da RT yaparsam daha çok kişi görür güzel olur diye düşündüm. 20 kişiden ben seçilmişim. Pantene’nin bakım setini kazandım 🙂 O kargoda bugün evime vardı.

Alışveriş-cini blogunda yine hediye vermeye devam ediyor. Bu sefer belki siz kazanırsınız?

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir