Yeditepe Üniversitesi IMC512 dersine konuk oldum

Geçen haftalarda Yeditepe Üniversitesi’nin kıymetli hocalarından Nevriye Bezmez’den Medya Planlama dersinde öğrenciler ile sohbet etmek üzerine bir davet aldım.

Üniversite’de gençlerle olmak, onların meraklı gözlerle anlattıklarımı dinlemesi beni çok mutlu etti. Yüksek lisans dersleri geç saatlerde yapılıyor. Buna rağmen derse katılım oldukça yoğundu.

IMC512 Medya Planlama dersinde Sosyal medya nedir, kullanılan sosyal ağlar, yaşanan iletişim kazaları, kriz yönetimi, Türkiye’de internet kullanım istatistikleri gibi bir çok konuda meraklı arkadaşlar ile yaklaşık 3 saat boyunca sohbet ettik. Soru soran, meraklı, öğrenmeye istekli kişiler ile tanıştığım için çok mutlu oldum. Sosyal ağlar hakkında temel bilgileri paylaştığım bu 3 saatlik derste markaların sosyal medyada nasıl yer alması gerektiğinden, marka temsilcilerinin şahsi hesaplarını nasıl yönetmesi gerektiğine, sosyal medyada yapılması gereken güvenlik ayarlarına kadar bir çok konuda bilgi paylaşımı yaptım. Gecenin sonunda yeni arkadaşlar ile tanışmak günün tüm yorgunluğu aldı diyebilirim.

Eğitim sunumunu Slideshare’e yükleyeceğime söz vermiştim.

Ancak vakit bulup yükleyebildim.

Fotoğraflarımı çekip paylaşan Sevgili Serhat Öz‘e de teşekkür ederim.

berna mutlu aytekin yeditepe üniversitesi

Sosyal medya anlatıyorum gözlerim kapalı…

Berna Mutlu Aytekin - Yeditepe Üniversitesi

Bu da adet olduğu üzere ders bitimi gece 22:330 Selfie’imiz. Kimsenin gözünde uyku olmaması ne güzel ?

 

DSC_0739

 

Üniversite sohbetlerimiz çok zevkli oluyor. Beni ağırlayan Yeditepe Üniversitesine, Nevriye Bezmez Hoca’ma, günümü renklendiren yüksek lisans öğrencisi arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Siz de sosyal medyayı benden dinlemek isterseniz bana iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Berna Mutlu Aytekin

2 yorum

 1. elif gunbeyi   •  

  Size katiliminizla bilgi ve deneyimlerinizi paylastiginiz icin imc adina cok tesekkur ederim.
  Sevgi ve saygilar
  Elif Gunbeyi

 2. Berna Mutlu Aytekin   •     Yazar

  Rica ederim Elif,
  Aranızda olmak çok güzeldi.
  Sevgiler benden ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir