Yağmurlu bir gündü

Blog fırtınası Gün 9. Bir kafedesiniz, başınızı kaldırdınız ki kimi göresiniz! “Kimi” kısmı size kalmış, buyrun yazıda anlatın.

Elinde bir çiçek var. Yüzünde tedirgin bir ifade. Saatine baktı. Kahvesinden bir yudum aldı, yine saatine baktı. Çiçeklerin etrafını saran renkli kağıdı eliyle düzeltmeye kalktı. Bozdu düzelteyim derken. Terleyen ellerini yanındaki peçeteye sildi. Tekrar düzeltmeye kalktı, daha da bozdu. Yüzü kıpkırmızı oldu, ceketinin düğmelerinin hepsi kapalıydı. Açtı tek tek hepsini. Çıkartacakmış gibi yaptı ama tekrar giymeye karar verdi. Kahvesinden bir yudum daha aldı. Garsonu çağırdı. En güzel tatlınız hangisiydi diye sordu. Garson, tiramisumuzu çok beğenirler efendim, getireyim mi ister misiniz diye bir başka soru ile cevap verdi. Yok dedi, şimdi değil. Kız arkadaşımı bekliyorum o gelsin de bir. Garson başını hafifçe eğdi. Yanından uzaklaştı.

Gözünde buharlaşmış camları olan ama aslında yüzüne oldukça yakışmış bir gözlük vardı. Cebinden bir mendil çıkartıp gözlüğünü sildi. Sağını solunu şöyle bir elinde çevirdi, bir kusur arar gibi. Bulamadı tekrar yüzüne yerleştirdi. Kahverengi botlarının bağcıkları sıkı sıkıya bağlamıştı. Sandalyeye dayadığı şemsiyesinden halen yağmur damlaları damlıyordu. Pantolonun paçalarına baktı çamur olmuş mu diye, biraz eliyle düzeltti.

İçimden keşke cam kenarı bir masaya otursaydı beklediği kişiyi daha rahat görebilirdi, böyle sırtı kapıya dönükken zor olacak dedim. Dikkatimi önümdeki dergiye vermeye çalıştım. Bunca izlemek hoş değil. Hem de böylesine gergin birini baştan aşağı incelemek onu daha da germek, büyük zulüm olur. İki sayfa daha okudum, konu çok ilgimi çekmişti hızlıca çevirdim diğer sayfaları da. Sonra başımı kaldırdım. Bir baktım ki gitmiş. Ne oldu, nereye gitti, görememedim. Gülümsedim. Kız arkadaşının geldiğini ve yağmur altında romantik bir yürüyüş yapmak istediklerini düşündüm. Garsona elimle bir işaret yaptım ve bir tiramisu söyledim kendime ve onun adına mutlu oldum.

 
Blog Fırtınası’da neymiş diyenler, sizi şuraya alalım.

Diğer yazılar için de  Blog fırtınası etiketine göz atabilirsiniz.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir