Volvo S60 ile İstanbul Parktaydım

Dün çok yoruldum. Pestilim çıktı desem doğrudur. Fotoğraf çekimi için Volvo S60 ‘ın Türkiye tanıtımına gittim. Fotoğrafları çekmek için bir üst kata çık, bir aşağı in. Bir de İstanbul Park dağ başıdır diye şaldı ıvır zıvır kalın kalın giyinmişim. Zaten 100 kiloyum kendimi zor taşıdım oradan oraya. İşin en güzel kısmı ise hem ince, hem uzun ama bol silikonlu ve çok çirkin Victoria Silvstedt ‘i fotoğraflamaktı.

Boyu 1,65’i geçememiş her Türk Kadını gibi kıskandım. Tamamen makyaj güzeli falan desem de inanmayın. O çizmelerin üzerinde yürümek bile ayrı bir çaba gerektiriyor. Manken olmak zor iş. Hem de İsveçli bir Top Modelseniz (aranızda yok diye rahat rahat konuşuyorum) hayat çok zor.

Herkes fotoğraf çektirmek istedi ama herkes. Kadın hepsi ile fotoğraf çektirdi. Hiç birine hayır demedi. Koruması da yoktu. Salına salına yürüdü İstanbul Park’da. Selülit de yok. O kadar bacak nasıl oluyor bir insanda anlamış değilim. Kapris de yok. Ha sevimli demek isterdim ama değil çok seksi ama sevimli değil. Yüzünde bir seksilik maskesi var.

Şu karedeki gibi durduğu anlara bir çok fotoğrafçı inanmak istememiştir. Sürekli ama sürekli 333 pozları verip durdu. Etrafımda bir sürü insan, kameralar onu fotoğraflayıp durdular. Sıraya girdik ve o hepimizi bekledi. Çektiğim tüm fotoğraflar bir galeri haline getirildi yayınlanacak ve ben burayı düzeltip linkini koyacağım, bir kısmı da fotoblogda burada.

Lansman da bir çok ünlü vardı. Rahşan Gülşan’ı yakından gördüm. Kadına şişman diyorlar. Yalan, neredeyse benim kadar ( Bana da şişman diyorlar yoksa doğru mu, şimdi ikilemde kaldım) Ya o zayıflamış ya da ben kilo aldım. Acı gerçek gün gibi ortada olsa da ben onun zayıfladığını  düşünmeyi tercih ediyorum. Aynadan yansımamıza baktım yok birbirimizden farkımız.

Padok’ta biraz fotoğraf çektim, sonra en üst kata çıktım biraz da orada oyalandım. Manken İsveç’li olunca yemekler de İsveç usulüydü. Aç kaldım denilebilir. Somon, ıspanaklı ravioli, böğürtlenli pasta  falan sevmiyorum ben. Biraz portakal suyu ayakta tuttu beni. Allahtan kruvasan diye bir şey var.

Pan tekniği ne menem bir şeydir bir denemenin tam zamanıdır dedim. Evet güzel gözüküyor ve fakat o hızla önünden geçen otomobilleri yakalarsan şanslısın. 50 mm ile pan mı çekilir. Bunu da önceden bir araştırsaymışım ya. Neyse aklımda bir daha bu lens ile uğraşmam. Arabaları kadraja sokmak zor oldu. Zaten Victoria’da sığmadı o çizmeler ile kadraja. Fotoğraf çekerken bu boyla en önde durmam gerekiyor, yoksa o kocaman kameramanlar fotoğrafçılar beni eziyorlar. Arkada dursam belki sığardı kareye ama dur buldum dik bir şekilde panoramik  fotoğraf çalışması yaparsam sığar kesin. 3 fotoğraf bir arada bir Victoria eder.

Volvo S60’ı test etmedim. Bugün görevim sadece fotoğraf çekmekti. Otomobilin iç fotoğraflarını çekerken şöyle bir göz gezdirdim ama şu satırları yazarken ahkam kesecek kadar bilgili değilim. Eşimin yazısını dört gözle bekliyorum. Eşim demişken evet eşim Volvo S60 ile yakından ilgilendi. Test sürüşü yaptı. F1 pistini dolaştı ama Victoria’nın yanına yaklaşamadı. İyi ki gitmişim, mazallah ya o da fotoğraf çektirseydi. Düşünmek istemiyorum. Tamam azıcık komplekslerim var ama o kadını görseydiniz. O da insan ben de insanım derken şeytan dürtüyor sürekli tekrar edip durdum evimize dönerken: “Saçları kaynaklı, dudakları ve göğüsleri silikonlu çok çirkin çoook.” Aklı orada kalmasın, göremedim diye üzülmesin!

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

5 yorum

 1. Akay Perker   •  

  Victoria hakkında bir kadın olarak söylediklerine, bir erkek olarak katılmıyorum. İsveçli kadınların güzelliğini dünyada temsil edebilecek kadın Victoria olmamalıydı 🙂 Volvo S60 için daha duru bir manken getirmelerini beklerdim açıkçası. Fazla seksi duruyor ama çekici görünmüyor arabanın yanında. Modacı değilim, kıyafetini eleştirmek bana düşmez de kıyafetin fazla hafif kaldığını düşünmek için modacı olmaya gerek yok. Çizmeler de ı-ıh, olmamış 🙂

  Volvo S60 tamam, lafımız yok. Yalnız bir şey daha var, bu çekimin organizatörlerinin sadece Victoria Silvestedt’i değil, Eşref Armağan’ı da getirmelerini beklerdim. Çekimden haberim vardı ve Eşref Armağan da orada olur diye düşünmüştüm. S60 internette Eşref Armağanlı video ile yayılmaya başlamıştı, Türkiye’de yapılan bir çekimde onun da olması gerekirdi.

  Bitti 🙂

 2. Hulu   •  

  Malesef rahsan da sisman sen de… Ama standartlara gore tabi… Yoksa ikiniz de “normal”siniz.. Sisman olmanizda bir problem yok ki 🙂

 3. BMA   •     Yazar

  yok problem valla hi doğru söylüyorsun 🙂 Yorumun için teşekkürler 🙂

 4. BMA   •     Yazar

  Yorumun için teşekkür ederim Akay. Eşref Bey’den daha dikkat çekici olduğunu düşündüler muhtemelen ki yazının okunmasından anladığım kadarı ile haklılar. 2 saatte 1000’den fazla tıklandı bu yazı. O görseller olmasaydı zordu :/

 5. Mete   •  

  Çizmelerine hipnotize olmamak mümkün değil! Büyüleyici bir güzellik geldi ve geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir