Vodafone Metrocity Emre İletişim

Bugün sizler ile Vodafone iletişim formuna yazdığım bir metni paylaşıyorum. Sağolsun Parfe arkadaşım benim şuradaki şikayetimi Vodafone’a iletmiş ve benim şahsen şikayette bulunmamı istemişler. Ben de bulundum gitti. Aslında kızgın değilim. Sadece şaşkınım. “Sallanmak” lafı sinirimi bozdu. “Sallanmak” iyi bir şey değil. Bir müşteri isen velinimetsin. O firma için 3 kuruş dahil harcama ihtimalin var ise “sallanmamayı” hak ediyorsun. İnsan isen de telefonda da olsa, mail ile de olsa karşı taraf ile saygı sınırları içerisinde konuşma zorunluluğun var.

İletişim yapmayı bilmek iletişim sektöründe hizmet veren bir firma için alınması zorunlu bir eğitim. Vodafone ile bir alıp veremediğim yok. Daha iyi çalışan iletişim merkezlerinden de hizmet aldım ve alıyorum. Sadece başıma geldi ve sıcağı sıcağına paylaşmak istedim. Herkes işini iyi yapacak. Bu kural çalışma hayatındaki herkes için geçerli. Moralin bozuk ise telefon çaldığında iş yerindeysen arayan bir müşterin ise karşındaki ile kötü konuşmaman gerekir. Profesyonellik buna bakar. İşini iyi yapmıyorsan tercih edilmezsin. Bakkal olsan, manav olsan yüzün gülmüyorsa karşıdaki ile konuşmayı bilmiyorsan yakın zamanda “dükkanını”‘ kapatırsın. Eğer kurumsal bir firma isen de bu tür durumlarda adın lekelenir. İnsanlar kapından geçer gider, diğer firmayı tercih eder. Doldurduğum form burada geri dönüşleri de sizler ile paylaşacağım.  (Bu bayi ile iilgili diğer şikayetler ise şunlar http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/636698 ve http://twitter.com/#!/aydinbolkar/status/8470666223288320 )

Sayın Yetkili, Vodafone’a telefonumu taşıyıp iphone 4 kampanyasından yararlanmak istedim. Büyük, rahat ulaşılan yerlerden telefonu temin edebilirim diyerek Metrocity’deki Vodafone bayisini aradım. Burada Oğuz Bey bana yardımcı olabileceğini bu hafta içinde iphone 4 cihazlarının Metrocity’deki bayilerine (Emre İletişim ) geleceğini hatta %99 geleceğini söyledi. Ben de gelip gelmediğini öğrenmek için ne zaman arayayım diye sordum ertesi gün saat 10:00- 10:30 gibi arayabileceğimi söylediler. Ertesi gün aradım. Telefonu Oğuz Bey’e verildi. Ben de malum soruyu sordum. “Merhaba Oğuz Bey, Benim ismim Berna Mutlu Aytekin dün aramıştım %99 gelir demiştiniz iphone 4’ler geldi mi?” Bir saniye denilip telefon kenara kondu ya da konmadı karşı tarafın konuşmalarını net bir şekilde duydum. Oğuz Bey yanındaki muhtemelen bayi sahibi kişiye soruyor. “Abi dünkü kadın arıyor ne diyim?” Abisi de cevap veriyor. “Ne diyeceksin oğlum dükkanı yeni açtık, daha gelen giden bir şey yok.” Oğuz Bey’in cevabı da şu: “İyi tamam, söyliyim akşam arasın diyim mi akşam arasın diye” Abisinde söz: “de işte bir şeyler” Oğuz Bey’den bu yazıyı size yazmama neden olacak söz geliyor: “İyi tamam sallıyorum ben” Telefona geliyor Oğuz Bey. Ben ise hiç telefondan öteye gitmemiş gibi sesini duyuyorum zaten deminden beri. “Berna Hanım bayimiz yeni açıldı. Henüz telefonlar gelmedi. Ama akşam ararsanız, çünkü dağıtımda telefonlar bize %99 gelecek. ” Ben buz kesiyorum sallama lafını duyduktan sonra zaten. “Zahmet verdim, çok teşekkür ederim ilginize” diyorum. “Ne demek efendim” diyerek cevap veriyorlar. Şimdi size sormak istediğim şey şu. Telekomünikasyon sektöründeki bir firma nasıl olur da çalışanlarına telefonda nasıl konuşulacağının eğitimini vermez. Şu sözleri duyacağıma güzel Vodafone cingıllarınızı dinlemeye razıydım. Vodafone’un sosyal medyada bu bayi ile ilgili yayınlanan bir sürü şikayetini de okudum. Kurumunuzun bir temsilcisi olan Emre İletişim/ Metrocity tarafından sallanmanın onurunu, gururunu yaşıyorum. Konuyla ilgili aldığınız aksiyonları benimle de paylaşırsanız sevinirim.

Berna Mutlu Aytekin

1 Yorum

  1. profesyonel öğrenci   •  

    Metrocity’de benzer bir kayıtsızlıkla ben de karşılaşmıştım, avea’dan vodafone geçmek için bayiiye gittim. görevliler sohbet muhabbet dedikoduya kendilerini fena kaptırmaışlardı. bekledim ki benimle ilgilensinler. yok nerde. ki işten çıkıp gittiğim için takım elbiseli falanımda. ilgilenmediler.
    ama ben içerde yakalaşık 1 dk oyalandıktan sonra 4 kişilik bir kız grubu geldi ki o zaman uyduları açıldı elemanların benimle yine ilgilenmediler ama en azından kızlarla ilgilendiler.
    her halde oranın satış yapmak gibi bir derdi yok, aylaklık yapılsın ve flört edilsin diye kurulmuş bir yer.

    ki ben bunu vodafone bildimdim, ilgileneceğiz dediler ama senin bu yazını okuduktan sonra pek “sallamamışlar” dedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir