Vodafone iPhone 4 paketleri

Bir süredir Vodafone’a geçmeye çalışıyorum. Halihazırda hala Turkcell abonesiyim. Turkcell’in mi yoksa Vodafone’un mu iphone 4 kampanyaları daha cazip gelecektir diye hesap kitap yapıp durdum. Kendi bütçeme göre bir karara vardım. Benim gibi kararsız kalıpta işin içinden çıkamayanlar için de bildiklerimi bir blog yazısına dökeyim dedim.

Vodafone ile ilgili sıkıntılarımız şurada anlatmıştım. Konu neticelenince yine sizler ile yeni bir blog yazısında bu durumu paylaşırım. Süreç uzadı ve fakat bana yardımcı olan müşteri hizmetleri yetkilileri sağolsun hayat biraz daha kolaylaştı. Daha önceki yazımda anlattığım üzere bir Vodafone Shop ile ilgili sorun yaşamıştım ve bu sıkıntıyı vodafone.com.tr ‘ye iletişim formundan aktarmıştım. Ertesi gün erken saatlerde bana telefon ile dönüp kolaylıklar sağlamaya çalışan iki yetkili var. Onlardan bir diğer yazımda bahsedeceğim.

Şimdi gelelim fasulyenin faydalarına. Iphone 4 almak istiyorum. İnternette rahatça dolaşmak ve rahatça telefonda konuşmak. Kazıklanmadan. Vodafone ‘un paketlerinden seçmek  daha cazip çünkü tüm gün işteyim tüm gün evde de olsam bilgisayar başında vakit geçmekte. Çok mobil olmadığın sürece Vodafone tercih edilmeli diye düşünüp Vodafone’lanmaya karar verdim.

Turkcell paketlerinde 24 ay taahhüt istiyor ve en az 6 aylık Turkcell abonesi olmalısınız. Yine de siz başka bir operatörden geçip Turkcell’li olmaya karar verdiğiniz de daha kolay iphone 4 bulabiliyorsunuz o ayrı. Ve her iki operatörde de size kontratsız iphone 4 satmıyorlar. 15 günde nasıl 6 tane iphone 4 adıma ayrıldı diye soracak olursanız diğer operatöre transfer olacaksanız telefonlar hazır almanızı bekliyorlar. Yoksa sıralar kuyruklar bitmez…

Turkcell’in 24 aylık taahhütlü paketinde hafta da iki gün (bu iki günleri Turkcell belirliyor ve biri  mutlaka pazar olmalı şartı varmış) Turkcell’liler ile bedava konuşma ve 1gb internet paketi var. Turkcell’de 1gb doldu mu haberiniz olmaz ve faturanız şişmeye devam eder. Sadece Turkcell’liler ile konuşarak ömür geçmeyeceği için (artık kimin Turkcell’li olup olmadığını anlamak da zor) mutlaka ekstra rakamlar karşınıza çıkıyor. Fatura tam bir sürpriz. Sürprizleri severim derseniz size göre ama ben sürpriz sevmem pek.  Daha büyük paket almanız gerekecek. Her yöne 150 dakika 150 sms ama 4gb internet paketi kullan kullan bitmez derseniz sizi Turkcell’e alabiliriz 119 TL verin hayat sizin için de bayram olsun.

Turkcell’in çekim gücü reklamları TV’de dönerken bizim evde bir vodem ve bir vınn mobil internet paketi var. İkisinin de zaman zaman birbirinden daha iyi çektiği anlar oluyor. Ama sonuçta farkları yok. Neden Vodafone seçmeliyim. Ayda 99 TL ödeyip bir de satın alırken 250 TL ödediğiniz pakette 100 mb internet var. 100 mb internet 3g olarak sunuluyor 100 mb sınırını geçtiğinizde 3g 2g’ye düşüyor. Bizim evde de vodem ‘in 3g de çalıştığında 2g’den daha kötü performans sergilediği de bilinenen bir durum. 2g ‘de çatır çatır download -upload yaparken 3g’de nazlı nazlı çalışıyor. 99 TL’lik paketin 2g çekipte sınırsız olmasına pek tabi razı olabilirim.

Aylık ödemeleri 99 TL’lik bir paketi alırken peşinen 250 TL vermeniz gerekiyor. Onun ardından eğer Vodafone abonesi iseniz son 6 aylık faturanız 250 TL’den düşükse ya da başka operatörden Vodafone’a geçip iphone 4 ‘lenmek niyetindeyseniz son faturanızın 75 TL olması şartıyla yırtabileceğiniz bir de kredi kartınızdan limit yeme durumu var ki evlere şenlik. Kredi kartınızdan 12 aylık bir çekim yapıyorlar ve siz ilk 12 ay fatura ödemiyorsunuz. 12 ay sonra ise 6 ay daha fatura ödemeniz gerekecek. Bu da bana mantıklı geldi.

Peki bu 99 x18 TL’lik paketin içinde ne var. 100 mb ‘dan sonra hızı 2g’ye düşen(98 kbps)  ama sınırsız bir internet (kota aşım derdi yok) bunun yanında 250 dakika her yöne konuşma ve 150  sms mms ‘lerden oluşan bir paket.

Bu satın almak istediğimiz birinci paket. Eve 2 tane iphone 4 girecek. Diğeri için de başka bir paket belirleyelim dedik. Onun içinde telefonda çok konuşacağım internete telefondan çok bağlanmayacağım bir paket seçtim. Yukarı da anlattığım nedenlerden dolayı çok fazla mobil değilim. Mobil iken de 100 mb haydi haydi yeter diye düşündüm. Benim ikinci gözde paketim 65TL + 35 TL x 24 ay ‘lık paket. Bu pakette ön ödeme yok. 250 TL cepte. Onun yerine taahhüt süresi uzun. Paket neleri kapsıyora gelirsek; 500 dakika her yöne görüşme veriyor. Bu telefon ile çok görüşenler için iyi bir durum.

Sonuç olarak cepnet paketleri ile ilgili bir aksilik yaşamayacağımı düşünüp 99 ve 65+35 TL’lik paketlerden alıyorum. Ayın 27 ‘sinde iphone 4 ‘lerimizi erkenden satın almaya gitmek kalıyor.

Yine de ne olur ne olmaz almadan hayırlı olsun demeyin. Geçen sefer fena sallandık. Allah korusun.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

2 yorum

  1. Al Sari   •  

    Iphone alınca izlenimlerini beklyoruz

  2. bma   •  

    hay hay 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir