Ulusoy’la seyahat

istanbul zonguldak yolculuğumuzdan bir kare

 

Yoğun bir hafta sonu geçti nihayet evimdeyim. Zonguldak- Bartın hafta sonu kaçamağı yaptık, hem de hayırlı bir iş için. Detayları sonra yine yazacağım:)

Kaç zamandır arabayla gider dururduk bu sefer otobüsü tercih edelim dedik. Herhalde 6-7 senedir otobüsle Zonguldak- İstanbul gezisi yapmamıştık. Harika oldu. Gece otobüsle giderken uyuma alışkanlığı edinemediğimden mp3 çaları güzel şarkılarla yüklemiştim, şarjı da tamdı. Yanımda küçük sandviçler hazırdı aç kalmayacaktık. Malum otobüslerde verilen minik kekler falan beni doyurmuyor. Uyumamak için içtiğin kahve de karnını acıktırıyor. Koltuklarda rahatsız, ağlayan çocuklarda olur şimdi of of diyerek bindim otobüse…

Yolculuk hiç umduğum gibi geçmedi. Harika bir yolculuk yaptık. Host’lar çok iyi yaptılar işlerini, şoför de çok dikkatli kullandı aracı. Televizyon için kulaklıklar veriyorlarmış. Ulusoy ile gitmek çok iyiymiş meğersem dedik. Dönerken ise çok daha güzel bir otobüsle geldik. Her koltukda minik lcd tvlerden vardı. İçinde 4 tane ulusal kanal, kategorilerine ayrılmış yaklaşık 20-25 tane film, müzik dinlemek için yine kategorilere ayrılmış 10 çeşit kanal.

 

Tamam arkamda 3 yaramaz çocuk oturuyordu, şoför hızlı gidiyordu, 40 küsürlü koltuklarda oturunca otobüsün arkası çok savuruyordu, korktum vs. Ama sinema menüsünde dvd’sini hala seyredemediğim ” The Devil Wears Prada ” filmini seyredebileceğimi öğrenince her olumsuz şey bitti gözümde. Mutluyum mesudum. Eşimin seyretmek istemediği bu filmi yine onun elini tutarken seyretmek onunda şu vurdulu kırdılı anti-romantik filmlerden birini seyrederken mutlu olduğunu görmek. Film seyrederken çay- kahve servisinin başkaları tarafından yapılması harika.  Artık otobüslerde portakal suyu da servis menüsündeymiş. Ne güzel ne güzel.  Servis bekletmedi, Hızlı ve programlı bir servis hizmeti veriyor. Arabalarda wi-fi var. Benim beklentilerim fazlasıyla karşılandı. Hele yolda mola verdiğimiz yer harikaydı.

Ulusoy bir daha bir yere gidersem yine seni seçeceğim. Sevindirdin beni.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir