TXM People’s yenilendi.

Dün akşam bir açılışa davetliydik. Taksim’de eski evimin olduğu sokağın başında yenilenen bir mekan TXM People’s. Nostalji oldu benim için eski evimin oraya gitmek.

TXM People’s uzun yıllar Amerika’da çalışan Sema Türker tarafından yenilenmiş. Konsepti ise “Zamansız mekan, zamansız müzik”

Sabah 9’dan gece 2’ye kadar açık olacak olan mekan dostlarınızla Taksim buluşmalarınızda aynı yerlere gitmekten sıkıldı iseniz bence bir şansı hak ediyor. Açılış gecesinde bulundum ama hafta sonu gidip bir de gündüz gözü ile görmek isterim. Işığın içeride dağılımı nasıl olacak duvarlardaki o fotoğraflar nasıl görünecek merak ediyorum.

Mekanın içinde siyah – beyaz fotoğraflar ile görmeyi özlediğiniz yüzlere rastlayabiliyorsunuz.

Oldukça kalabalık bir açılış partisi vardı. Müzikler harikaydı. Müzikler Mr. No Name adıyla tanınan DJ Serkan Çanak’ın beğenisi ile şekilleniyormuş. Sadece müzik dinlemek için bile gidebilirim. 70’lerden başladı aldı başını gitti. Evet eski şarkılar çok daha güzel alt yapıya sahipmiş yine fark etmiş oldum.

Öğrendiğime göre TXM People’s 2 ayrı mutfak ile hizmet veriyormuş. Cezayirli bir şef yönetiminde hazırlanan menülerle arzu ederseniz kokteyl ya da şarap tercih edebilirsiniz. Biz içki kullanmadığımız için bizim ekip meyve kokteyllerini tercih etti. Ananas, şeftali ve armut içeren kokteylleri denenmeli imiş. Ben içmedim duyduğumu söylüyorum. Böyle ortamlarda meyveler ile aram pek iyi olmadığı için sadece bol limon, su, buz  ve soda karışımı tercih ediyorum. Onca gürültü varken doğru karışımı hazırlanmasını sağlamaları da güzel oldu. Garsonları çok hızlı hem de bir dediğinizi iki etmiyorlar. Servisin hızlı olması da Taksim’de diğer yerlerde yaşadığım sorunları artık yaşamayacağım anlamına geliyor. Umuyorum.

Giderseniz yorumlarda fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin.

Özel lezzetler var ise denediğiniz paylaşırsanız ayrıca sevinirim 🙂

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir