TTNET fatura iptal işlemleri

ttnet

Belki de blog yazısı başlığını yanlış yazdım. Sadece “Çile” desem de olurdu.

Nihayet evimize taşındık. 1 ay kadar oldu ama bugün internet ve TV bağlantısının yapılması ile ancak taşındık diyebiliyorum. Ben hayatını internet kullanarak kazanan biriyim. Hatta pek çoğunuz gibi. Eğer büyük şehirlerde yaşıyor ve bu satırları okuyarsanız siz de biliyorsunuz ki artık hepimizin evinde, iş yerinde internet bağlantısı var. Evimizde yoksa akıllı telefonumuzda var orada yoksa komşuda var. Bir şekilde bu tekelleşmiş TTNET’e bağlıyız. Mobil bağlantı da TTNET ile ilgili, fiber internet’de…

ttnet

Eski evimizde 8 mb bize yeter diyerek bağlattığımız internet ağımız hiç bir zaman 2 mb’i geçmedi. TTNET ile sayısız görüşmelerimiz bize oturduğumuz evin kablosunun geldiği postahaneye? uzak oluşu dolayısı ile ancak bu kadar internet bağlatılabildiği daha fazlasının kopmalara neden olacağı iletildi. Bir müddet kaderimize razı olduk. Lakin işler güçler yürümeyince evle ilgili başka sorunlar da yaşayınca internetin iyi olduğu bir başka bölgeye taşınma kararı aldık. Bu esnada sevgili Yasemin’in sayesinde güzel bir ev bulduk. Taşındık.

Kablonet başvurumuz nihayet 1 ay sonra aktif hale geldi ve bugün eve internet bağlandı ki konumuz bu değil.

Evden ayrılınca TTNET aboneliğimizi kapattırma kararı aldık. Yeni evimize Kablonet aboneliği olduğu için kapatalım gitsin dedik. Ne de olsa artık TTNET ile işimiz olmayacak. Telefon ile kapattırma işlemi yapmaya kalktım. (Yapmaz olaydım.) Telefonda “Dondurabiliriz isterseniz, 6 ay içinde yeniden açtırmak isterseniz daha kolay işlemleriniz hallolur” dendi. Ben de belki aynı apartmanda yaşayan anneme kolaylık olur diye dondurma kararı aldım. (Almaz olaydım) Daha sonra annem TTNET’in 3 mb’i geçemeyen hatta 2’yi bile görmeyen bu internetten memnun olmayınca “Kapattır sen bunu kızım, bana lazım değil bu hızda internet” dedi. Tamam dedim yine telefonla çağrı merkezini aradım, kapattırmak istediğimi söyledim. Bu arada dondurma işlemi yapıncaya kadar gelen telefon faturasını da ödemem gerektiğini telefonuma gelen sms’den öğrendim. Eee tabi benim hatam. Daha önce davranmalıydım. Fatura dediğin ayın 1’i itibariyle işlemeye başlıyor. Sen kullansan da kullanmasan da. Neyse her konu için bitmek bilmeyen güvenlik soruları, anne kızlık soyadı, adres bilgisi vb bir sürü aşamadan geçtikten sonra çağrı merkezi kapatma kaydımı işleme aldı. İşte tam bu esnada ufak detaylardan bahsetmek istiyorum. Hesabınızı dondurmuş olsanız dahi kapattırmak için hesabınızı aktif hale getiriyorlar. Açmak için sizden onay istiyorlar. Oysa aslında TTNET Çağrı merkezini arama sebebiniz hattınızı kapattırmak. Ardından 10 gün içinde gidip şahsi başvuru yapmanızı istiyorlar. 10 gün içinde gidip form doldurup başvuru yapmazsanız hattınıza fatura yansımaya devam edecek. Artık o evde oturmasanız da, orada bir modem olmasa da hatta orada bir hat olmasa da faturalandırılacaksınız. Bayram tatili malum 9 gün her yer kapalı. Ama sizin 10 günlük süreniz işlemeye başlıyor. Sene 2013 bir telefon ile eve gelip hat bağlayan şirket kötü niyet göstererek kapatma işlemlerini eziyetli bir hale getiriyor. İyi niyetli olsa faks -ki o da Nuh’un zamanında kaldı artık, olmadı e-mail diye bir şey var – gönderip imzalayıp geri gönderebilirsiniz. Mail atabilirsiniz. İnternet üzerinden güvenlik aşamalarını geçip bir form doldurabilirsiniz. Çok istiyorlarsa kimlik bilgilerinizi de iletebilirsiniz. TTNET bir teknoloji şirketi. Bunu yapmak onlar için zor ise diğer şirketler ne yapsın? Lakin çağrı merkezi yetkilisi ıslak imza ile bir fesih formu doldurmam gerektiğini dolayısı ile en yakın TTNET müdürlüğüne gitmemi söylüyor. Tamam diyorum. Çok sinirlenmiyorum. Nasıl olsa evin yanında bir tane var. Gider neyse imzasını atarım. Günlük çalışma temposu içinde su içmeye ve ihtiyaç gidermeye dahi yerimden kalkamıyorken telefon ile çağrı merkezi yetkilisine bağlanmak ve daha uzun konuşmak çok sıkıntılı oluyor. Telefonu kapıyor işime bakıyorum.

Ertesi sabah tatile girmeden önceki son sabahımız olduğu için koştura koştura TTNET bayisine gidiyorum. Hattımı kapatmak istediğimi söylüyorum. Yetkili kişi bir form getiriyordu ki, çağrı merkezinde işlemimi yaptığımı sadece bir forma imza atmam gerektiğini söylüyorum. (Demez olaydım) TTNET yetkilisi “O zaman işleminiz başka türlü olacak.” diyor.Bne de bir şaşkınlık.  Nasıl yani diyorum kendi kendime. Gayrettepe Telekom Müdürlüğüne gidip işlemimi orada yaptıracakmışım. Çağrı merkezini aramasaymışım buradan da yaptırabiliyormuşum ama çağrı merkezini aradıysam (işlerim çabuk hallolsun diye) o zaman Telekom Müdürlüğüne gitmem şartmış.

Tepemin tasının attığı an o an. Gayrettepe’ye gidiyorum. Sıra bekliyorum. Form dolduruyorum (sadece ismimi, TC kimlik numaramı yazdım ve imza attım) Neden beni buraya kadar yorduklarını soruyorum. Ses yok. Şu işlem için oraya gelmenin benim için ne kadar sıkını yarattığını, nasıl büyük vakit kaybı olduğunu söylüyorum. Ses yok. Fatura yansıyıp yansımayacağından emin olmak istediğimi söylüyorum, son kontrol etmelerini rica ediyorum. Yansıyabilir diyorlar. Sonuçta açık bir hattı kapatmaya gelmişim. Eğer yansır ise ödemeyeceğimi söylüyorum. Mahkemeye gideceğimi de. Ama tüm enerjim gidiyor tabii..

Benden size bir tavsiye: Siz siz olun çok zor durumda kalmadıkça TTNET’e bulaşmayın.

 

Berna Mutlu Aytekin

21 yorum

 1. momentus   •  

  ben de gelecek ay kapatmayı düşünüyordum. okuduğum iyi oldu ona göre tedbir alırım. size de geçmiş olsun.

 2. Bernam   •     Yazar

  Sizi de Allah kurtarsın 🙁 Sağolun.

 3. Pingback: Elveda TTNET, Merhaba VINN « Bonibon l "Hayata dair bonibon.ca tepkiler!"

 4. Selcuk   •  

  yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. TTNET ten kurtulmak tam bir çile ve dediğiniz gibi lavaboya bile kalkamadığımız iş yerlerini babamızın çiftliği sanan telekom işi yokuşa sürmekten başka bir şey yapmıyor kullanmadığım internete 2 ay fatura geldi tüketici mahkemesine gidicem ama devlete olan güvencim inanın yok bu ıslak imza şartını btk koymuş ona da öylece yaslanmışlar olay insanları dolandırma noktasına kadar gelmiş. Bu haksızlıkta kimin payı varsa hiç birine hakkım helal değil meydanlarda helallik isteyenlere özellikle değil.

 5. Berna Mutlu Aytekin   •     Yazar

  vallahi ağzınız bal yesin. dediklerinize tamamen katılıyorum. ttnet bürokrasinin beşiği olmuş. insan kötü niyetli düşündüklerinden iyice emin oluyor. yoksa niye bu kadar zorluk çıkarsınlar. ben Kablonet’e geçtim de kurtuldum. Allah bir daha bunlara mahkum etmesin bizi.

 6. Onur   •  

  Sormayın Berna hanım bende 2 ay önce yeni açtığımız ofisimize aldık. Modemli kampanyaymış ne güzel modemde beleş 😀 sonrasında ofisi kapattık ofis çıkışı dertleri yokmuş gibi bide 2 ay kullandığımız ve her ay telefonla birlikte 80 tl (26 tl her ay indirimli hali) ücrette ödediğimizden. Kapattırmaya karar verdim gittim son fatura ödeme tarihinde 80 tlmi ödedim kapattırmak istediğimi söledim hemen ok dediler sıra yok soru yok güzel gitti. Son ay gelecek faturanız 250 tl dendi :/ neymiş 200 TL modem 50si ceza 😀 😀 .
  Daha güzeli kapattırdıktan 2 gün sonra 444lü hatlarından aradılar teyit etmek için bayanla konuştum zorla dondurmamı önerdi yoksa 2 günde nasıl olduysa cezam 300TL’ye yükselmiş. Bende dondurdum bu arada modemi tanıdığa verdim çöpe atıcaktım yoksa tanıdıkta o modem üzerinden şansıma açmış abonelik şimdi ya yeni ofis açarsam ortağımla (10 ay içinde) açtırcam ödemeye devam yada birini bulursam nakil yapıcam. Bidaha bulaşmam Allah’ın hakkı 3tür diyorum bu 3. TTNET hatamdı oda kotayı doldurduk . Buda bittiği zaman başka firmalardan abonelik yaparım .

 7. nurullah   •  

  siz siz olun dondurulma kelimesinin ardındaki gizli niyetin ne olduğunu araştırın öyle onay verin.hat kapamak için yaptığınız başvurunuzda ikna edilerek yada kelime oyunlarıyla dondurulma ifadesini sizin isteğiniz dışında onay alınarak dolandırılma yöntemidir.x süre sonunda bilgilendirilmeden hattınız açılmıştır ve hiç kullanmadığınız halde en yüksek faturalandırılma ile soyulmaya devam etme yöntemidir.

 8. kübra6823   •  

  benim babam vefat etti fatura onun adına .. taahhütü btti fatura gelmeye devam edyor .. iptal etmem için neyapmam gerek…bide veraset ilamı almam lazm sanırm bunun ücreti var mı

 9. Berna Mutlu Aytekin   •     Yazar

  kaybınız için üzgünüm. sanırım veraset ilamı almakla işe başlayacaksınız. eskiden ücretliydi 15 sene önce falan 70 küsür liraydı. şimdi durumlar nasıldır bilemem. tekrar başınız sağolsun.

 10. Ebru   •  

  Oooovvv biraz geçbir yorum olcak ama aynı dertleri ben de bir yıldır uğraşıyorum. Aman ha sakin sakin TTNET e BULAMAYINCA. BULUŞACAK OLANI UYARIN. Bilirkişi raporunu bekliyoruz bakalım

 11. Busra   •  

  Ttnetmi asla surundurmektwn baska bildikleri birsey yok ttnet aldigim gune lanet olsun

 12. C   •  

  Yazdıklarınız birebir basıma geldi. Tam aynilarini yasadim 2 farkli telekom mud gitmem mi kaldi, 3 farkli ttnet bayisine, 1 hafta evde oturdum internetim baglanicak diye. Bu millet uzayda üs kuracak yakinda ben abonelik iptal edemiyorum. TTNET ten uzak dursun herkes. Illet gibi her gun ariyolar sizi vazgecirmek icin IPTAL ETMEK ISTIYORUM ARAMAYIN bagirmak zorunda kaliyosunuz en sonunda.

 13. Samet duygu   •  

  Geçen sene ıslak imza ile kapattirdiqim hartum nasıl oldu ise dondurulmuş bu sene evimde superonline internet olmasına ramen trm et aktif etmiş hattı 94 lira futura seldi itiraz ettim görüşme kayıtları dinlemişler ben onay vermişim dondurulmasına dinlemek istediğimde kayıtları savciliga vermem gerektiği savcılık izni ilebdinleyebilecegim söyleniyo ben ıslak imza vererek kapatırdım ben ne yapabilirim bu durumda bilgisi olan varmi hattusa tekrar kapatmam için faturayı ödemem gerekiyor telefondan mesaj atabilirse bilgisi olan sevinirim benim bunlara para vermeye niyetim yok 0554 399 9821

 14. 20 Aralık 2014 tarihinde TTNET İzmit’e giderek internet hattımı kapattım. 22 Aralık 2014 tarihinde TTNET’ten arayıp, hattınızı donduralım sizin için daha avantajlı olur dediler. Ben de peki o zaman dondurun dedim. Aradan 10 ay geçtikten sonra cep telefonuma bir mesaj geldi. TTNET Ekim ayı faturanız 29 TL diye!!! Yani, bu TTNET dondurulmuş hattı belirli bir süre sonra otomatik olarak açıyor!!! Hemen gittim İzmit TTNET’e, çözüm masasındaki kişi bana hukuk öğretmeye kalkınca, “ben mali müşavirim beni aptal yerine koyma!” lafını bağırararak söyledikten sonra çıktım en üst kattaki Halit isimli müdürün yanına… Halit isimli müdüre konuyu anlattım, kendisi de bana hukuk öğretmeye kalkınca, ben Doktora öğrencisiyim sizin eğitim seviyeniz ne? dedikten sonra binadan ayrıldım…Aslında hukuk mücadelesi başlatıp TTNET’e iyi bir ders veririm ama 100 TL için uğraşmaya zamanım yok…Zaten işi hukuk’a götürmek yerine, sosyal medyada TTNET’in uygulamalarını anlatmak TTNET’e verilecek en iyi ders olur!!!

 15. safak   •  

  Adim safak demir istanbulda calisiyorum benim ttnet borcum vardin bu borcu taksitlen dirme yaptim taksidin bitince ttnetini kapatmak istedim tamam dediler bisure snra 300 tele borcun var dediler tekrar odedim kullan madigim halde simdide 500 tele borcunuz var dediler dolandirmayami geldiniz insanlari sizin hakkinizda soructurma actiracam

 16. safak   •  

  Benim adim safak demir bartindanim istanbulda calisiyorum ttnt baglattirdim internet borcum vardin taksitlendirme yaptim taksitim bitince kapatil masi icin konustum tamam kapatiliyor dendi kiraciyim taksidim bitti evi tasidim bi borc daha geldi taksidim bittikden epey zaman sonra 300 tele borcunuz vardiye kullanmadigim halde simdide 500 tele borcunuz vardiyolar tuketici haklarina basvurup hakkinizda sorus turma acmadan ilgili kisilere neyapmam gerek tigini sormak istiyorum

 17. Hüseyin Yılmaz   •  

  Ttnet ten benim başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. İadeli taahhütlü olarak kapatma dilekçemi gönderdim. Olmaz molmaz laflarını söyledi ordaki çok bilmiş bayan. Neden olmayacağının açıklamasını yazılı olarak istedim. Yazı gelsin hemen soluğu mahkeme de alacağım. Belki mahkemeden birşey çıkmayacak. Ama olsun. Öbür tarafta, büyük hesap gününde gündeme getireceğim.

 18. net mağduru   •  

  Yazıklar olsun diyorum tt net değil tirt net sin aynı şeyleri bütün

 19. gökhan   •  

  Selamlar bir yıl sonra askere gideceğim ve interneti kapatmanın ne kadar çileli bir iş olduğunu bildiğim için devren internet arıyorum.

  Yer: Ankara

  Binada sadece Türktelekom fiber var adsl olmuyor. Tivibusu da içinde olabilir.

  cep 0530 879 97 50

 20. seyma   •  

  Bizde icabi hattini dondurmuştuk cunku eşimin işi icabi 5 yilligina hollandaya tasindik, 6 aylik dondurma suresi doldugu icin yeniden aktif hale getirdiler hatti. Burdaki borcumu elin kafiri kolaylik olsun diye dondurdu 5 seneligine, ama sözde bizimkiler müslümanya en fazla 6 ay dondurdular! Yaziklar olsun!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir