The Wolverine

Ramazan günü günün çabuk bitmesini sağlamak amacıyla hemen hemen her hafta sonu sinemadayız. Bu haftaki sinema ziyafetimizde “The Wolverine” vardı.

Şu bir ay boyunca uzun uzun fragmanlarını izlediğimiz, bizi heyecanlandıran, meraklandıran bir filmdi Wolverine. Dolayısı ile After Earth gibi fragmandaki gibi bizi kandırır mı,  acaba geldiğimize değer mi diye biraz düşündük. Filme gitmeden önce gerek IMDb puanı gerekse sinema portallarında yazan yazılar beni biraz tedirgin etmişti. Beklentilerimi düşük tutmamın nedeni de budur. Ama sonuçta filmde Hugh Jackman oynuyor neden kötü olsun dedik koltuklarımıza kurulduk.

Gönül rahatlığı ile seyretmek lazımmış. Gayet yazılanların aksine bir filmmiş. Film için temposuz dediler. Karakter tek başına havada kalıyormuş. Espri anlayışı filme yansıtılmamış dediler. Şimdi buradan hepsine seslenmek istiyorum: Daha ne olacağıdı?

Evet film gayet ritmini kaybetmemiş, gayet heyecanlı, gayet Wolverine’liydi. Wolverine’i özleyenler bu konuda tedirgin olmasınlar. Tabii bazı durumlardan ben de sıkıntı duydum. Burada onları paylaşayım isterim. Örneğin kahramanımızın dövüştüğü sahnelerde her şey o kadar hızlı oluyor ki, kim kimin elindeki ipi çözmüş, kim üstüne doğru koşan adamdan bir anda kurtulmuş anlamak zor oluyor. Yakuza’larımızın dans edermişcesine yapmış olduğu kılıç sallama sahnelerinde gereksiz yere havada atılan taklalar gibi manasız teknikleri biraz saçma bulduğumu söylemeliyim. Bir de biz karda yürüyemiyoruz millet kar dolu damda yürüyor. Bu sahneler ile ufkumuzu açtılar lakin belki de ben beceriksizimdir :(

Değinmek istediğim bir başka konu da filmin sonu. Korkmayın spoiler yok. Bilen bilir her Marvel filminin sonunda aynısı oluyor. Ben filmin sonunda filmden koşar adım çıkan seyircileri otur otur devamı var diyerek geri çağırmak istiyorum. Size tavsiyem bugüne kadar erken çıkmış, kaçırmış olabilirsiniz ama bu defa kaçırmayın. Film bittikten sonra biraz sabredin. Perdede gördükleriniz hoşunuza gidecek.

Son olarak söylemek istediğim tek şey şu: Nagazaki ne güzel yermiş, oraya Atom bombası atanın Allah cezasını versin.

Berna Mutlu Aytekin

2 comments

  1. safa   •  

    ya kardeşim sinemaya gittim ama en sonu göremedim ne gösteriyor gelecek film adına? dediklerine de katılıyorum :)

  2. Bernam   •     Yazar

    Filmin devamı çekilecek ve çekilen bölümden bir bölüm eklenmiş. Yine de yazarsam spoiler olur yarın öbür gün belki Tv’de seyredersiniz :) Henüz gitmemiş olanlar olabilir buraya yazmayayım detaylarını :) Sevgiler,

Senin yorumlarınla bu yazı daha güzel olacak