The Hangover Part II

Çarşamba gecesi Warner Bros’un daveti ile Hangover 2 ‘yi seyretmek üzere Cevahir AVM’deydik. Film oldukça geç bittiği ve iş güç derken yazısını yazmak bugüne kaldı. Hangover Türkçe adı ile ( Felekten Bir Gece ) tüm dünyada güzel bir gişe başarısı elde etmişti. İkincisi çekilen filmde yine başka bir düğün macerasına atılan arkadaşları sinemada seyretmek zevkliydi.

Senaryo filmin birinci bölümünü seyretmeyenler için zaman zaman kopmalara neden olacak şekilde yazılmış. Biz seyretsek bile eve gittiğimizde birinci bölümü yine seyretmek istedik. Önceden izleyip gidin esprileri kaçırmayın.

Komik olmasına oldukça komik olan bu filmde bazı sahneleri özellikle filmin bitişinde yayınlanan fotoğrafları hiç hatırlamak istemiyorum. Gülmek, ve kafanızı dağıtmak istiyorsanız mutlaka gitmenizi öneririm. Özellikle birinci bölümü seyredenler maceranın devam ettiğini görüp bunlar nasıl kafada insanlar diyerek şaşırmaya devam edecekler. Çünkü film Tayland’da geçiyor. Filmde söylenildiğine göre, Bangkok’da şehrin size sahip olması gayet kolaymış. Gezip görmek için hiç bana göre bir yer olmadığını anlamış durumdayım.

Bangkok’ın eğlenceli!!! gece hayatı, temiz sokakları, harika işleyen hukuki sistemi gibi yöresel unsurlardan faydalanılmış. Filmde Çinli bir mafya lideri olan Mr Chow‘un oyunculuğuna bayıldım. Hala aklıma geldikçe gülüyorum. Filmin fragmanı aşağıda yer alıyor. Bana kalırsa en az ilki kadar başarılı olmuş.  Hafta sonu geldi doğru sinemaya gidin 🙂 Hafta sonunda felekten bir gece çalın gitsin !

 

Berna Mutlu Aytekin

2 yorum

  1. merve   •  

    Biz de bugün izledik arkadaşlarla, finallerin arasında gerçekten ilaç gibi geldi :))

  2. bma   •  

    kafa dağıtmak için birebir vallahi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir