Çılgın Hırsız – The Despicable Me

The Despicable Me – Çılgın Hırsız adlı bu güzel animasyonu geçen aylarda bir basın gösteriminde vizyona girmeden izleme şansım oldu. Genelde film vizyona girmeden 2-3 gün kadar önce davet geldiğinden filmden çıkınca 3-4 gün sonra vizyonda olacak diye sevinmiştim. Tekrar seyretmek gerek mutlaka diye sayıkladım eve gelene kadar. Akşam eşime de anlattım. O da çocuk filmleri deyip küçümsediğimden bu animasyon filminden bu kadar etkilenmemi anlayamadı tabi. Evet çizgi filmler ile aram olmadı hiç küçükken. Hala da sevmem, çocukluğumun çizgi film anılarında kocaman bir boşluk var bir He-Man hatırlıyorum hayal meyal. Diğer çizgi film karakterlerin adını bile bilmem. Gru’nun ismi ise hala aklımda.

Çılgın Hırsız yetişkinler için yapılmış zekice esprileri içinde barındıran keyifli vakit geçireceğinizi garanti eden bir animasyon filmi. Film3 küçük yetim kızın ev ev dolaşıp kurabiye sattığı bir mahallede geçiyor. Mahallenin en sevimsiz sakini olan Gru gökyüzünden Ay’ı çalarak hırsızlık kariyerinin en büyük işini yapmak üzere planlar yaparken yolları bu 3 kız ile kesişiyor. Planını uygulamak için onları evlat ediniyor ve fakat kendinden ummadığı kadar iyi bir baba olmaya başlayınca öncelikleri değişiyor.

Filmin küresel kriz ile ilgili dokundurmalarına bayağı güldüğümü hatırlıyorum. Bazı sahnelerde yerimde dans ettiğimi bazılarında da hüzünlediğimi de söyleyebilirim. Türkçe seslendirmesini Ata Demirel yapacak ve film 3 Eylül’de vizyonda olacak.

Filmin en şeker yanı da “Minion” karakterleri. Ufacık, sarı sarı etrafta dolaşan bu karakterler filmin 3 boyutlu olmasından dolayı göze daha da sevimli gözüküyorlar. Sinemaya gitmeden evvel şu adresten film hakkında yapılmış  güzel çalışmaya da göz atın mutlaka. Bu Minion karakterlerden oluşturabiliyor ve sosyal medya kanalı ile arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Bu da benim karakterim:

Filmin 3 boyutlu yapılması ve izlediğim en güzel 3 boyutlu filmlerden olması da ayrı mesele. Özellikle film bittikten sonra koltuklardan kalkmak istemeyeceksiniz.  Filmin sonuna dikkat edin.

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir