Tansaş dolandırıcı mısın?

Daha önce de bahsetmiştim. Tansaş tarafından muhtelif tarihlerde dolandırılmak isteniyorum. Her seferinde fark edip bu sıkıntılı durumu yüzlerine vuruyorum onlardan aldığım cevap ise ilginç oluyor. Ya eleman yetersizliğinden ya da ürünlerin çok olmasından dolayı yanlış fiyatlandırma etiketleri basabiliyorlarmış. Ben bu seferki hatalarında böyle hizmet vereceklerine eski kalitelerine!!! geri dönebilmeleri için dükkanlarını bir süre kapatmalarını önerdim. Belki dinlerler.

Evet bu seferki hikayemizde tecrübelerin getirdiği bir eylem ile artık aldığım ürünlerin fiyatlarına bakıyorum ve bunu kasaya gelene kadar aklımda tutuyorum. 3-5 ürün aldığımız da sorun değil ama 60 adet ürün aldığımızda sıkıntı oluyor.  Her ne kadar Tansaş’a gelmeyeceğime dair yeminler etsem de aradığım ürün çok spesifik bir şey olunca mecburen bakkallarda bulamadığımdan evin çevresinde konuşlanmış Tansaş’larda alıyorum soluğu. Geçen sefer bulamadığım ürün Sensodyne markalı şu “köpüren diş macunu” bu sefer ise “labne peynir” idi. Her ikisi içinde yine Tansaş’dayız.

Peynir çeşitleri bolmuş diye sevinen mutlu müşteri pozisyonundayım. Henüz mutluyum. Gerilmemişim daha. İçlerinden geçen sefer sıkıntı çıkaran markayı eliyorum. Tansaş peynirini deneyelim bu sefer diyorum.  Kasaya gidiyorum çarçabuk bugün alacağım ürün sadece bir kaç parça. Fakat yine fiyatta oynama var. Her seferinde nasıl ayarlanıyorsa artık kasa da %20 fark ediyor ürünün fiyatı. Durumu fark edip bir ürünün fiyatına bakabilir miyim diyorum. O kadar eminim ki kendi gördüğüm fiyattan  giderken rastladığım reyon sorumlusunu da yanımda götürüyorum. Herkes yaptığı işten çok fazla keyif aldığı için sanırım, “öf öf öf” diye başlayan keyif şarkıları söylüyor.  Zaten bir işletmenin başarılı olması da “işini yaparken şarkı söyleyebilen adamlar” çalıştırmasıyla doğru orantıda değil midir? Adım adım reyona yaklaşırken gülümsüyorum gayri ihtiyari. Hep mi benim başıma gelecek? Son 3 ay içinde zaten 5 kere gitmek zorunda kaldığım bir markette 4 kez başıma gelen bu tatsız hadise, benim diğer meraklı müşterilere durumu yüksek sesle izah etmemle ortalığa saçılıyor.

Ramazan da yaptığım o benim için oldukça maliyetli mutfak alışverişinde %20 lik bir dolandırılma durumu mevcutsa muhtemelen almak istediğim bir kitabı daha alabilecektim diye düşünüyorum. Sakin ol Berna diyerek kendimi uyarıyorum. Siz siz olun bütçenize eğer benim kadar değer veriyorsanız kimsenin cüzdanınızdan fazla para almasına müsade etmeyin. Marketten çıkmadan mutlaka alışveriş fişinizi kontrol edin. Süpper market ,Süpür market olmasın.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

4 yorum

 1. uçak   •  

  gelipbirde markette işlernasıl yürüyor birde şirketin üst yönetimine ulaşmayaçalışın bunların hesabını vede eleman yetersizliğini mağazayı suçlamadan anlatın bakalım sizi nasıl kandıracaklar birde ozaman görüntabi cesaretiniz varsa orda çalışanların dertlerini aldıkları üçreti aynı şirkette olmalarına rağmen miğrosla aralarındaki maaş ve sosyal haklar arasındaki farkları birsorunda neden elemanlarınböyle mutlu şarkılar söylediğini anlayın.kasa açmahakkı olduğu halde nedenmagazalara kasiyer alınmadıgını birsorunbakalım necevap alacaksınız çokmerak ediyorum mail adresi rastgeledir

 2. BMA   •     Yazar

  1- Mail adresiniz neden rast gele. Sözlerinizi söylediğinizde size ulaşmamı neden istemiyorsunuz? 2- Cesaretimin olmadığını ve anlattıklarınızı bilmediğimi nereden biliyorsunuz? Yorum bıraktığınız için teşekkür ederim.

 3. mert   •  

  Sen Pisikolojik sorunlu birisin senin gibi birsürü psikolojik rahatsızla kipada carrefourda personel yeterince ugraşıyor.Şikayetciysen salakca konuşup reklam yapmayı hak bilecegine o markete gitmezsin.

 4. BMA   •     Yazar

  Ben sadece müşteriyim, şikayetçi olduğum konuyu markete gitmeyerek çözebilecek olsam hiç bir şey düzelmez. Nasıl hak ediyorsak öyle yönetiliyoruz zaten. Haklı olduğum durumda sessiz kalmayı sevmem, ezilmeyi ve aşağılanmayı da. Sizin tavsiye ettiğiniz şekilde yaşamayı da insan olmanın gerekleri ile bağdaştıramıyorum. Siz öyle yapın ben de böyle yapayım 🙂 Sevgiler saygılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir