Spy – Ajan vizyonda

Beyazperde.com’un davetiyle Metrocity Pink Sinemalarında ön gösterimde izleme şansı bulduğumuz Spy / Ajan uzun süredir izlediğim en neşeli sinema filmi. Hala filmin sahnelerini hatırladıkça gülüyorum. Film size 2 saatlik bir kahkaha seansı vaad ediyor.

Konusundan biraz bahsedeyim:

Filmimiz başarılı ajan Bradley Fine’ı (Jude Law) görevde görmemizle başlıyor. Destek ekibi olmasa o o kadar da başarılı bir ajan değil sanki. Arka planda çalışan masa başı ajan Susan Cooper (Melissa McCarthy) resmen onun gözü kulağı. Fine’ın ve diğer çok başarılı ajanların başına bir haller gelince (bak spoiler vermiyorum) görev usta masa başı ajanı Susan Cooper’a düşer.

spy movie

Filmle ilgili notlarıma gelince, Hollywood şu şişman, erkekler tarafından tercih edilmeyen “kanka” görülen, aklı fikri yemekte olan kadın klişesinden bir bıkmadı. Ama demek ki seviliyor bu tür klişeler. Biz de Jude Law’ı izlemekten bıkmadık mesela. Adam yaşlansa da mihrap yerinde duruyor. Ama yaşlanmış o da gözden kaçılacak gibi değil. Ben yaşlanıyorum Jue Law mı genç kalacaktı? Kendisini Taşıyıcı, Tetikçi, Cehennem Melekleri gibi filmlerde hep bir aksiyon halinde izlediğimiz Jason Statham bu film ile sanki kendi rolleri ile dalga geçiyormuş gibi geldi. Ama en başarılı filmi bu olsa gerek. Gerçekten hala sahneleri hatırladıkça gülüyorum. Melissa McCarthy resmen rolü yaşamış, kendisini en son The Hangower 3’de izlemiştim. Bu filmde enfes bir oyunculuk sergiliyor. Ajan filminde yan rollerde oynayanlara da mutlaka dikkatlice bakın. Hepsini abartsız bir şekilde hayat verdikleri rollerinden dolayı çok başarılı buldum. Filmde CIA hakkında yapılan espriler de ayrı güzeldi.

Spy Movie / ajan

Spy / Ajan IMDb’den 7,6 almış. Ben bu tür filmleri çok seyretmeyi tercih etmesem bile benden 8 puan alıyor. Hafta sonu elinize kocaman bir kutu Popcorn alın, ister en yakın arkadaşınızla, ister kız kıza, ister sevgilinizle, ister ailenizle gidin seyredin. Eğlenceli bu filmi kaçırmayın. Daha fazla fikir sahibi olmak için aşağıda filmin fragmanını izleyebilirsiniz.

Davet için beyazperde.com‘a çok teşekkür ederim. Sayelerinde güzel bir akşam yaşadık.

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir