Sony Xperia M4 Aqua ve Sony Xperia Z3+ Lansmanı yapıldı

Dün gece Grand Tarabya Oteli’nde oldukça keyifli bir lansmana şahit olduk. Şaşırtıcı olması da cabası. Sony Mobile Xperia M4 Aqua ve Xperia Z3+ telefonlarını bize havuzbaşında yapılan renkli bir geceyle tanıttı.

Sony Mobile demek benim için oldukça iyi fotoğraf kalitesi ve en güzeli de su altında bu kalitenin devam ediyor olması demek. Daha önce uzun süre Xperia Z kullanma fırsatım oldu. Bir sürü anımız var. Hatta Xperia Z ile çektiğim fotoğraflarımdan sergi bile açıldı. Daha önce de Xperia Arc ile çektiğim fotoğraflardan bir sergim olmuştu. Sony ile fotoğraf çekmek bir fotoğrafçı için oldukça yeni ufuklar demek. Deniz altında fotoğraf çekmek, çamurun içinde korkmadan fotoğraf çekmek, havuza dalarken elinde telefon ile atlamak, tüm eğlenceyi kayda almak, balıkları fotoğraflamak, telefon suya düşerse endişe etmemek… Bunlar için büyük bütçeler harcayıp su altı kamerası satın almamak ve elimdeki bataryası ile gönlümü fetheden estetik kaygılarımı gideren bir telefonla tüm bunları yapabilmek benim için harika bir deneyim. En son Z3 ile oğlumun ilk banyosunu videoya çektiğimi düşünürsek eğer elinizde son model bir Sony Xperia var ise yapabileceğinizin sınırı yok. Onu telefon olarak görmüyorum. İyi bir asistan ve eğlenceli anlarımı kayda alan, dönüp ziyaret ettiğimde beni mutlu eden bir zaman makinesi.

Dün akşam ki lansmanda yeni ürünler ile tanıştık. Yine suyun içinde dönen bir hayat ve Xperia’ların suya karşu mukavemeti söz konusuydu. Gece Sony Mobile Türkiye Ülke Müdürü Tarık Akad’ın sunumuyla başladı. Aşağıda benimle paylaşılan basın bültenini sizinle paylaşıyorum. Orada telefonlara ait detayları bulabileceksiniz. Kısaca bahsetmem gerekirse Aqua M4 ile ulaşılabilir fiyatlar ile suya dayanıklı bir telefona sahip olmak mümkün olmuş. 2 gün bitmeyen pil ömrü de cabası. Z3+ ise daha ince, daha hızlı olma vaadiyle piyasaya çıkmış. Renkleri çok cezbedici, 4 ayrı renk seçeneği ile Temmuz ayında satışta olacak. Ben mavisine bayıldım. En yakın zamanda ürünleri detaylıca test edip size fotoğrafçılık alanındaki başarısını da örnek fotoğraflar ile anlatacağımdan emin olabilirsiniz.

Sony Mobile, Xperia M4 Aqua ve Xperia Z3+ ile Yaza Merhaba Dedi

Sony Mobile, orta segment telefonlarda standartları yeniden belirleyen Xperia M4 Aqua ile Xperia Z3 serisine son “Premium” katkısı olan Xperia Z3+’ı The Grand Tarabya Hotel’de gerçekleştirilen “Yaza Merhaba” etkinliği ile tanıttı. Etkinlik öncesi basın mensuplarıyla buluşan Sony Mobile Türkiye Ülke Müdürü Tarık Akad, Xperia M4 Aqua’nın 11 Haziran’dan itibaren 1.099TL’den satışa sunulacağını belirtirken, Xperia Z3+’ın ise 2.499 TL’lik fiyatı ile tüketicilerle buluşacağını açıkladı. Basın toplantısının ardından gerçekleştirilen partide su balesi ve su davulu şovları davetlilere keyfili anlar yaşattı.

Sony Mobile Türkiye, 11 Haziran akşamı Grand Tarabya Otel’de gerçekleştirdiği “Yaza Merhaba” etkinliği ile iddialı iki yeni ürününü tanıttı. Sony Mobile, MWC 2015’te global duyurusunu yaptığı, özellikleriyle orta segmente amiral gemisi performansı deneyimi sunan ve süper orta segment ürün olarak adlandırılan Xperia M4 Aqua’yı 1,099TL’lik fiyat ile 11 Haziran tarihinden itibaren, Xperia serisine “Premium” katkı sağlayan Xperia Z3+’yı ise, Temmuz ayından itibaren 2.499 TL’lik fiyatı ile tüketicilere sunuyor.

tarık akad

Etkinlik öncesi basın toplantısında konuşan ve orta segmentte Xperia M4 Aqua ile pazardaki dengeleri değiştirmeye hazırlandıklarını belirten Sony Mobile Türkiye Ülke Müdürü Tarık Akad, “Sony Xperia ile hedefimiz hep tüketicileri alıştıkları akıllı telefon anlayışının dışına çıkararak onlara çok farklı bir deneyim yaratmaktı. Bu stratejimize sıkı sıkıya bağlı bir şekilde yolumuza devam diyoruz. Xperia M4 Aqua bu stratejimizin ürüne dönüşmüş son hali. Sony Mobile olarak Xperia M4 Aqua ile Premium segment özelliklerini orta segmente taşıyoruz ve orta segment telefonlarda standartları yeniden belirliyoruz. Yani mükemmel deneyimi kolayca ulaşılabilir kılıyoruz, yaygınlaştırıyoruz ve paylaşıyoruz.” dedi.

sony xperia z3 sony xperia m4 aqua

Xperia M4 Aqua’nın iki günlük batarya ömrü, üstün kamera performansı, suya ve toza dayanıklılık özelliklerini orta segmentle buluşturduğunu söyleyen Akad, ürünün 11 Haziran tarihinden itibaren 1.099 TL’den Türkiye’deki tüketicilerle buluşacağını açıkladı.

sony xperia m4 sony xperia aqua sony xperia z3 plus

Bunun yanında Sony Mobile’ın amiral gemisi serisine son katkısı “Xperia Z3+” ile Xperia Z3 serisinin yeni bir soluk kazandığını belirten Sony Mobile Türkiye Ülke Müdürü Tarık Akad, “Xperia Z3+’ın 6,9 mm inceliği (6,9 mm) ve 144 gr ağırlığı ile Xperia Z3 serimiz yeni bir soluk kazanıyor. Biz Xperia Z3+’da mükemmelden kusursuzluğa doğru bir yolculuk yaptık. Z3+’ın kusursuz 20 MP’lik arka ve 5 MP’lik ön kamera özellikleri, ultra hızlı Qualcomm Snapdragon 810 sekiz çekirdekli 64 bit işlemcisi ve iki güne varan pil ömrü fark yaratıyor. Ayrıca Xperia Z3+, suya ve toza dayanıklılık (IP65/68) özellikleriyle her koşulda ideal kullanım sağlıyor.” dedi. Xperia serisine son “Premium” katkı Xperia Z3+ ise Temmuz ayından itibaren tüketicilerle 2,499 TL’lik fiyatı ile buluşuyor.

M4 Aqua öne çıkan özellikleri

 • 136 gr ağırlık
 • 2 gün pil ömrü
 • 5 inç HD ekran
 • 13MP kamera, Sony’nin F2.0 geniş diyafram açıklığı ve ISO 3200 hassasiyete sahip Exmor RS™ mobil sensoru sayesinde mükemmel fotoğraf deneyimi
 • Video çekimi için HD 720p ile 5 MP ön kamera
 • Suya ve toza dayanıklılık (IP65 ve IP68 sertifikaları)
 • Kapaksız USB portu

Z3+ öne çıkan özellikleri

 • 2 gün pil ömrü
 • 144 gr ağırlık
 • 5,2 inç 1080p FHD (1920 x 1080), IPS ekran
 • 20,7 MP Exmor RS, ISO12800 Fotoğraf/ 3200 Video, 4K video çekimi ve çıkışı
 • 5 MP ön kamera, Exmor R, 22 mm geniş açı, Akıllı aktif modu ile Steadyshot
 • Suya ve toza dayanıklılık (IP65 ve IP68 sertifikaları)
 • Kapaksız USB portu

Detaylı bilgi için http://www.sonymobile.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Davet için Excel iletişime çok teşekkür ederim. Harika bir geceydi.

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir