Sony Ericsson Xperia Arc nasıl bir telefon?

Geçen gece Kanyon’da bir etkinliğe davetliydik. Sony teknolojisinin geliştirdiği akıllı telefon Sony Ericsson Xperia Arc’ın tanıtımı vardı.  Benim için çocukluğuma döndüğüm saatlerdi diyebilirim.

Playstation veya bilgisayar oyunları ile pek aram yok. Kanyon’da 70 ekran lcd’lere Sony Ericsson Xperia arc’lar bağlanmış. Telefon ile ilgili bir brief almadan önce elimize telefonları alıp inceleme fırsatı bulduk. Oldukça ince, zarif ve dokunmatik özellikleri gelişmiş bir telefon olduğunu söyleyebilirim. Android ile çalışıyor. Sosyal medya’ya dahil olabileceğiniz şekilde tasarlanmış.

Sony Exmor sensörü ve 8.1 mp kamerası mevcut. İçinde 8 gb Micro SD kart ile satışa sunuluyor ama isterseniz 32 gb’a kadar yükseltebiliyorsunuz.

En güzel özelliklerinden biri de şu: Timescape uygulaması ile istediğiniz kişiyi takip edebiliyorsunuz! Tamam bu izleyeceğiniz kişi hep sevgiliniz olmak zorunda değil ama onun içinde büyük kolaylık tabi. Uygulama ne işe yarıyor derseniz kapsamlı bilgiye şuradan da ulaşabileceksiniz.

Bizden Xperia Arc’ın görüntü kalitesini test etmemiz için bir kutunun içindeki manzarayı kendi telefonlarımız ile fotoğraflamamızı ve ardında Sony Ericsson Xperia Arc ile aynı kareyi fotoğraflamamızı istediler. Elimdeki Iphone 4’den HDR açık olacak modda fotoğrafladım. Kapkaranlık çıktı. Haliyle karanlık çıkacak diyebilirsiniz. Kutu ışık görmüyor.

 

Ama Xperia ile fotoğraflayınca görüntünün bolca ışık aldığını ve bunun da Exmor sensörü sayesinde olduğunu anlattılar. Bu konu ile ilgili tam karşılaştırma yapabileceğiniz video ise şurada yer alıyor.

Telefon ile ilgili sunumu yapan Didem Usluer Özel,  HDMI kablosu ile 70 ekran Lcd ekranlar üzerinden yaptıklarını, tüm müzik sisteminin de yine bir Xperia Arc üzerinden yapıldığını söyledi. Sunum sonunda hepimiz dokunmatik telefon üzerinden oynanan bir oyunla birbirimiz geçmeye çalıştık. Oyunu Lcd üzerinden izlemek de oynamak da çok keyifliydi. Telefon deyip geçememek lazım. Sony Ericsson Xperia Arc zarafeti ve işlevselliği ile kalbimi fethetti.

Uzun zamandır görülmeyen arkadaşları görmek de geceye ayrı bir renk kattı. Organizasyonu düzenleyen Zarakol’a teşekkür ederim. Sayelerinde keyifli bir gece geçirdik.

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir