Signal White Now hakkında

Çok uzun seneler diş doktorumla her hafta sonu görüşmek zorunda olduğum bir tedavi gördüm. Ortodonti tedavisi. Çantamda taşıdığım 3 çeşit diş fırçası (Oral-B olmak zorundaydı) vardı. Diş macunu çok önemli değil demişti doktor su ile fırçalamamı önermişti. Doktorum Mehmet Ali Özer‘di. Hala da rutin kontroller için ona giderim. 13 sene süren tedaviden sonra, nihayet dişlerimdeki teller çıkartıldı. Dişlerime bu uzun dönemde iyi baktığım için geçen seneye kadar hiç çürük dişim olmamıştı. Diş ipi kullanımı, düzenli fırçalamak ve gargara vb ek tedbirler ile idare ettik durumu.

Sonra iş hayatı yoğun çay, kahve kullanımı gibi nedenlerle dişlerimin rengi gün geçtikçe sararmaya başladı.  Mehmet Ali Bey’den fırça yedikten sonra tadını sevdiğim Colgate diş macunum ile vedalaştım. “Kızım İpana’dan şaşma” demişti doktorum. Ipana ise bir türlü beyazlık vermiyordu. Ardından Sensodyne kullandım. Hatta şurada ve şurada Sensodyne maceralarımı anlatmışlığım olacak. Neyse uzun bir dönem de bu diş macununu kullandım. İlk başlarda iyi ama daha sonra yine sararmalar başlıyor. Bu arada kahve ve çayı da oldukça azalttım. Sigara zaten içmiyorum. Kolalı içecekler azaltıldı. Dişler yine beyaz değil yine beyaz değil.

Geçenlerde TV’deki reklamlar sayesinde “Signal White Now” evdeki diş macunun azalmasıyla iyice gözüme çarpmaya başladı. Gideyim alayım bir deneyeyim dedim. Reklamlardaki kızın pırıl pırıl parlayan dişleri aklımı çeldi ne yalan söyleyeyim. Beyazlık kanıtlanmış diyorlar, işte tam bana göre dedim. Markette diğer diş macunlarından yüksek bir fiyata satılıyor. Pazarlama stratejisi diyelim. Ne de olsa “Anında Beyazlık” sağlıyormuş.

Gel gelelim deneyimlere;

Signal White Now adı güzel’de  kendi çocukken annelerimizin ağzımıza damlattığı mürekkeplere benziyor. Ağzını birden masmavi yapıyor insanın. Ben ki o mürekkeplerden nefret ettiğim bir çocukluk geçirdim. Diş fırçaladığım da aynaya bakarken kendime sinir oldum tekrar tekrar. Beyazlık sağlamasına gelince. Evet sağlıyor.1 saatlik belki beyaz yapıyor. Sonra yine bal kabağına dönüşüyor olay. Ama olsun. Düzenli kullanım gerekiyor. Bu arada diş doktoruma da görünmem gerekiyor. İşin aslını da ona sorayım. Kanıtlanmış beyazlık durumu ilginç gerçekten. O mavi jelden ve köpükten sonra ağzını yıkadığında dişlerin sana pek tabi beyaz da görünebilir aslında. Kimileri set halinde kullanılması gerektiğini daha etkili olacağını söylüyor ama ben denemedim.

Bu da denediğim ilk Signal diş macunudur. Hayatta Signal kullanmam diyordum. Denedim işte büyük konuşmamak lazımmış. Diş doktorumunun söyleyeceklerinden sonra bu yazıyı güncellemek lazım. Aslında beyazlık çok da önemli değil yeter ki çürük ve ağrı olmasın. Sana 1 ay şans tanıyorum Signal dişleri beyazlatsan iyi olur

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

4 yorum

 1. Misafir   •  

  Hevesinizi kırmak gibi olmasın bende aynı arayış içerisindeyim. Sigara yok. Çay sevmem. Sürekli birşeyler yemem. Düzenli olarakda dişlerimi fırçalarım. Fakat ne yaptıysam bende o beyazlığı birtürlü elde edemedim. Şuan sensodyne ağıç çalkalama suyunu kullanıyorum bundan önce de white now kullanmıştım. 1 tüpü kendi başıma bitirdim ve fayda 0. Bundan önceki macunlardada sonuç aynıydı fakat nedense buna bi antipati oluştu bende.

  Doktorunuzdan şunu da öğrenirseniz sanırım aklımızdan bir soru işareti kalkar. Şişmanlamak yada kilo vermek konularında sıkça duyduğumuz “bünye meselesi” cevabını ben diş konusundada aldım. Her diş bembeyaz olmazmış dişin yapısıyla alakalıymış falan filan.

 2. bma   •  

  Doktorum senelerdir der zaten, her dişin bir beyazlık derecesi varmış ondan daha beyaz olmaz istersen ağzına çamaşır suyu dök yine olmaz demişti. Küçüklükten aklımda kalmış. Yine de sık sık tartar ve diş taşı için temizletmeye giderim. Bünye ile ilgili bir şey sanırım bu benimkisi. Yoksa eşim günde 30 bardak çay içiyor. Neredeyse dişlerimizin aynı renkleri. Şekerde kullanmıyorum asitli içecekler de ama durum böyle işte maalesef 🙁

 3. Misafir   •  

  O zaman sanırım şansımıza küseceğiz 🙂 Temizletme işini birkeresinde bende yaptırmıştım ama sanırım o da zararlı. Birde şu var hadi bizim dişimizin bir beyazlık sınırı var bu ünlü insanlarda o sınır yokmu hepsininki omo reklamından fırlamış gibi elbet olmalı bir yolu başarmalıyız bunu yanii 🙂

  Birde şu tarz şeyler var belki ilginizi çekebilir; http://www.disbeyazlatmaecza.com/

 4. Aylin   •  

  Selam ben uzun zamandır signal kullanıyorum.en sonda bunu…Dediğin gibi kahve çay tüketimi çok olunca çantamda bile taşıyorum.Ben memnunum birçok kişi ne marka macun kullandığımı bile soruyor.Ancak bu birazda diş yapısından kaynaklı bence:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir