Sherlock 3. Sezon Başladı

Mini bir dizi Sherlock. Uzun süredir sabırsızlıkla yeni bölümünün çekilmesini bekliyorum. Bekliyorum çünkü senede 3 bölüm ancak yayınlanıyor. geçen sene yayınlanmadı da üstelik. Koskoca 2013 ha çekildi ha yayınlanacak diyerek yolunu gözlemekle geçti. Yayınlanacak haberini alınca gün saymaya başladım. Sherlock 3’er bölümden oluşan bir mini TV dizisi. 2010 yılında hayatımıza girdi

Az önce Facebook’ta arkadaşlarıma sordum. Sevdiğiniz dizinin yeni sezonu yayınlanmadan önce ne gibi hazırlıklar yaparsınız. Eve kadar bekleyemeyenler de varmış. Maç saati bekler gibi özel atkı ile bekleyenler de…

Ben ise neredeyse bir ay önceden hummalı bir hazırlığın pençesine düşüyorum. Önce Spotify’den dizinin müziklerini dinliyorum.

 

Gün içinde çokça müzik dinlediğim düşünülürse çok lezzetli oluyor açıkçası. O projeler su gibi bitiyor kulağımda güzel müzikler olunca, Allah sizi inandırsın 🙂 Eve gelince ise TV’nin karşısına geçip çay içerken, iPad’de gezinirken dizinin Ekşisözlük sayfasına bir uğruyorum. Daha önce kaldığım sayfadan gözlerim iflas edene kadar bir bir okuyorum. Kaldığım entry’i bir kenara kaydedip uykuya doğru yol alıyorum.

Daha sonra müsait olduğumu başka bir an olursa nerede kalmıştık, ne nasıl olmuştu diyerek bir iki bölüm seyrediyorum önceki sezonlardan. Yüzümde kocaman bir gülümseme ile. Kurduğum alarmlar ile Sherlock ile ilgili her yazıyı okumak istiyorum, arıyor buluyorum internette ne konuşuluyor onları okuyorum. Spoiler yemek de olmasa daha bir süper olacak bu deneyim. Dizinin resmi olmayan bir web sayfası var. Orayı da arada bir yokluyorum. Eee ne de olsa dizinin başlamasına sayılı gün kaldı.

Dizideki karakter Dr. Watson’ın bir blogu var. Hatta dizide karakterin blog tutmasına dahi atıfta bulunmuşlardı. İşte bu blogu da uzun zamandır takip ediyorum. En çok vakit harcadığım blog bu sanırım. Dizi de geçen davaları anlatan yazılar dahi var. Nefis gerçekten. Mutlaka göz atmalısınız.

Dizinin fanları için geriye sayım yapılan bir web sayfası var ki ona iftar saati bekler gibi baktığım doğrudur. Bu web sayfasındaki şifreyi ise sadece dizinin sıkı hayranları çözebilir 🙂

sherlocked

Ben bile bu kadar büyük bir hayranı olduğumu sanmazdım. Ama IMDB’den bile 9,3 puan alıyorsa demek ki gerçekten güzel bir yapım. BBC’nin TV’yi gözümde daha değerli bir icat haline getiren bu yapıma verdiği destek takdire şayan.

Sherlock rolündeki Benedict Cumberbatch’in İngiltere’ye yerleşmeme sebep olacak güzellikteki aksanı ve Dr. Watson rolündeki sevimli Martin Freeman’ın Sherlock’a ayak uydurma çabalarını seyretmek gerçekten beni çok mutlu ediyor.

Dizinin yayınlandıktan sonraki gün  yani birazdan, yani siz bu satırları okurken ben çikolata ve süt eşliğinde Sherlock ve Dr Watson ile birlikte bir maceraya dalacağım.

Dizinin fanlarına iyi seyirler diliyorum. Seyretmeyenler ise gerçekten çok şey kaçırıyorlar.

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir