sevgililer gününün anlamı

bernasah

Sevgililer günü yaklaştı. Yazımın sonunda eskilerden kalma bir blog yazımı paylaşacağım. Ama önce…

O zamanlar eşimle evli değildik. Kilometrelerce uzağındaydım.  Saatlerce sürecek telefon görüşmeleri yapardık. Aramızdaki mesafe sadece iki karış derdik. Kendimizi avutmak için. İstanbul- Zonguldak arası, 380 km. 8 saat. Berna ve Hasan için ise “2 karış” kalplerin birbirine değmesi.

Ayda bir gün görebiliyordum onu. Sevdiğim adam gece 12’de bindiği şehirler arası otobüs ile sabah 7’de İstanbul’da oluyor. Tüm gün İstanbul’un canına okuyup geziyorduk. O gece 10 ‘da beni eve bırakıyor, 2 saat bilmediği ve sevmediği bu şehirde dolaşıyordu. Kimi zaman yorgunluktan bir otobüs firmasının bekleme salonunda uykuya dalıyordu. Sabah iş başı yapmalıydı  gece 12’de de memleketine gitmek için yollara düşüyordu.  Sabah 8’de de işinin başında oluyordu. Cumartesileri çalıştığı için ayda bir gün yüzünü görüyordum. Önce gözlerimi her kırptığımda bir sürü fotoğrafını aklıma yerleştiriyor, dijital olmayan fotoğraf makinesiyle güzel çıkacağını umarak bir sürü fotoğrafımızı çekiyordum.  Tab ettirmek için pazar günü açık fotoğraf stüdyosu arıyorduk. Bütün bir ay boyunca birbirimizi gözümüzün önünden ayırmamak için resimleri cüzdanlarımızda saklıyorduk. Ay da bir gün yüzünü görmek ve 5 sene boyunca hep böyle. Hatırlıyorum bizim için msn’de bakıp da birbirinin yüzünü seyretmek ne mutluluk verici bir teknolojik gelişmeydi.

Yağmur, kar onun memleketinden geçip İstanbul’a gelirdi. Ben onlara bile bir sürü anlam yüklerdim.

Her seferinde hediyeleri olurdu. Şaşırırdım. Klasik şeyler olmazdı çünkü. Birbirimizin yüzünü güldürmek bizim için en büyük hediyeydi. Hala da öyle. Ufak bir gülümsemesi beni mutlu kılıyor.

Şimdi eskidik. Evleneli 2 sene oldu. Birbirimize bağlılık sözleri söyleyeli 9 sene olmuş.

Evlendik.  Bir mucize gerçekleşti bizim için. Bunun için çok uğraştık. Yanımda aldığı her nefes için dua ediyorum. İşte bu yüzden “Sevgililer gününün anlamı” benim için farklıdır.

“hayatıma anlam kattığın, benim huzuruma huzur kattığın için çok teşekkür ederim… iyi ki varsın… sensiz bir dünya yok gözümde… herkesin kutladığı ama benim içimde “yüzünün gülmesini sağlayacak hediyeler almak isteği uyandıran” 14 şubat’ın kutlu olsun …  sen HayAtımda olduğun Sürece benim bAyramlarım bitmesiN..

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir