Seni Beklerken

Bir çok annenin instagram üzerinden tanıdığı @melinasmom Merve Öztürk’ün kitabı Seni Beklerken raflarda yerini aldı…

Şimdi usulen böyle bir cümle ile başlamam gerekir ve fakat yapamıyorum.

Sevgili Merve’nin kitabı raflarda yerini aldı, almadan önce klipler ile, duyurular ile, harika bir lansman ile de tanıtıldı. Buraya kadar zaten oldukça kusursuz bir kampanya kurgulandığını söyleyebilirim. Instagram hesabımda geçtiğimiz günlerde Bebek Lokal’de gerçekleşen davete dair detayları paylaşmıştım.

 

Pekiyi ya kitabı 2 günde bitirmeme ne demeli? Elime sadece iki kere aldım ve kitap resmen beni içine çekti. Gözlerim dola dola, “Nasıl yani? Yok artık. Hadi ama, yine mi?” diye diye kitabı bitirdim. Öyle bir heyecan, öyle bir sanki Merve ile karşılıklı konuşuyormuşuz hissi.

‘Seni Beklerken’ Merve Öztürk’ün kızı Melina’ya kavuşmadan önce yaşadığı olayları anlatıyor. Kendi ile olan savaşı, çevresi ile olan savaşı, hatta doktorlar ile olan savaşı dahi anlatılıyor. Merve benim gibi yengeç burcu. Naif, kırılgan, hep bir içten içe hüzünlü duruşu var. İnsanların ne yollardan geçtiğini onlar anlatmadan bilemiyorsunuz. Kitabı sayesinde hikayesini detaylı olarak öğrenme şansım oldu.

Bir bebeğe kavuşmak için çok çetin yollardan geçen, o süreçte psikolojik olarak çok yıpranan o kadar fazla tanıdığım var ki, bu kitap ile onların da sesi olmuş Merve. Sanki onların hissettiklerini de Merve’nin kelimeleri ile okuyormuş gibi oldum.

4 günde 2. baskısına giren Seni Beklerken, ben burada bu satırları yazarken kim bilir kaç kadına daha umut olacak, “vazgeçme” diye fısıldayacak satır aralarından.

Dokunacağı hayat çok olsun. Bebek sahibi olmak için çaba harcayan ama çokça tökezleyen kadınlara bu kitabı okuyup yolculuklarına bir de kitaptan sonra edindikleri farklı bakış açısıyla devam etmelerini öneriyorum. Okuyun anlayacaksınız. Sevgili Merve yeni kitabını da sabırsızlıkla bekliyorum…

 

Berna Mutlu Aytekin

1 Yorum

  1. mantar bariyer   •  

    Annelik dünyanın en büyük güzelliklerinden. Bu tanıtımı göz önünde bulunduracağım tabi ki. Çocuklarımız için ne yapsak az

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir