San Andreas Fayı vizyonda

Efendim bir Dwayne Johnson fanı olarak bu filmi kaçıramazdım. Warner Bros’dan davet gelince Ali’yi anneannesine bırakıp 3D olarak depremleri neredeyse buradaymış gibi hissetmek için sinemaya koyulduk.

Her ne kadar Ali’den beş dakika ayrı kalınca özlesem bile öngösterimde tanıdık yüzler de görünce keyfim biraz yerine geldi. Whatsapp’tan da film arasında Ali’nin yanında kalan annem ile yazışarak filmi gönül rahatlığı ile izleyebildim.

san andreas fayı

Size kısaca filmden bahsetmek istiyorum. İşte konusu:

Los Angeles itfaiye departmanında kurtarma helikopteri olarak çalışan Ray (Dwayne Johnson) , San Andreas fay hattı üzerinde gerçekleşen depremler serisinden boşanma arifesinde olduğu eşi Emma (Carla Gugino) ve kızı Blake’i (Alexandra Daddario) sağ salim kurtarmasını konu alan film 3D olarak vizyonda.

Birbirinin üstüne kağıt gibi devrilen gökdelenler, tsunami, yıkılan barajlar, köprüler ve daha aklınıza gelebilecek bir çok görsel unsur kullanılmış. Adı üstünde deprem filmi. En son 2012 adlı felaket filmini seyrettiğimde böylesine gerildiğimi hatırlıyorum. Gerçi 2012’yi daha sonra TV’de seyredince kimi sahnelerde çokça güldüm ama San Andreas Fayı öyle bir film değil. Maceranın hakkını veriyor. Depremin görsel şöleni olmaz  tabii de öyle inandırıcı olmuş ki bu moda benzetmeyi cümle içinde kullanayım dedim. Film insanı şöyle bir eve gideyim de deprem çantamı bir daha kontrol edeyim havasına sokuyor. Sonuçta yaşadığımı şehir İstanbul, ülke Türkiye. Deprem hattı, faylar, 100 yılda bir gerçekleşmesi beklenen ve gerçekleşmeyen Büyük İstanbul Depremi’ni düşününce San Andreas Fayı çok da film gibi film değil hani.  Bayaa bayaa gerçek.

San Andreas Fayı IMDb’den 6,7 puan aldığını da burada belirteyim. Benim puanım ise 7,2. 114 dakikalık bu film ile güzel bir akşam planı yapabilirsiniz.

Davet için Warner Bros’a teşekkür ediyorum. Sizi de fragman ile başbaşa bırakıyorum. Şimdiden iyi seyirler 🙂

 

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir