Saf huzur

Blog Fırtınası Gün 3. Dünyada istediğiniz bir yere gidebilecek olsanız nereyi seçerdiniz, düşünün. Oradaki deneyiminizi yazın.

Bazen gün bitmiyor. Saatler geçmiyor hatta dakikaları sayıyoruz. Bazen de yapmamız gereken işler o kadar çok oluyor ki, nefesimizin düzensizleştiğini, kalbimizin hızlı çaptığını anlayamıyoruz. Daha çok iyi fikir üretmek, daha çok fikir üretmek için beynimize sürekli sinyaller yollamak. Bazen pencere pervazına, bazen de camdan akmayan trafiğe bakıp yeni fikirler üretmeye çalışmak. Bu dönemler içinde an geliyor ki bir kaçış noktası bulmak istiyorum. Bu bazen bir şarkı, bazen bir “komikli video” bazen ise arkadaşlarım ile kısa bir telefon konuşması olabiliyor.

Son zamanlarda ben böyle durumlar yaşadığımda daha önce fotoğrafladığım o mutlu anları hatırlamaya çalışıyorum. Bana kendimi ne kadar iyi hissettirdiğini. Bu aralar sıklıkla baktığım fotoğraf ise:

tuz gölü hasan aytekin

 

Burası Tuz gölü. Benim her baktığımda kendimi huzurlu hissettiğim, burada yaşlanmak istiyorum dediğim yer.

Güneş battığında yer ve gök karışıyor, her gün farklı bir renk oluşuyor. Her gün ve her dakika farklı, mavi, sarı ve kırmızı renkleri ile dolu çevrem.

Kendine bir kaçış noktası seç deseler bu gölün tam ortasını seçerdim. Kaçak tuz alımlarından dolayı gün geçtikçe bu mucizevi yansımanın görüntüsü bozuluyor. Gelecek nesil bu güzelliği hiç göremeyecek belki de. Gölün üzerinde denizlerin üzerine kurulmuş evler gibi bir ev düşlüyorum. İçinde sadece yatağımın, kitaplarımın, masamın sığdığı bir oda ve gün doğumu ile gün batımı arasında bu huzurun tadını çıkartıyorum. Gerimde ve ilerimde kimse yok. Bu kare bana dört mevsim boyunca mutluluk vaad ediyor.

 

Blog Fırtınası’da neymiş diyenler, sizi şuraya alalım.

1. gün yazısı için de şuraya

2. gün yazısı için de şuraya

 

 

 

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir