Ruhu doyurmak

Cumartesi hava çok nağmeliydi. Açsam mı, yağsam mı, azıcık da rüzgar yapayım… Hepsi kabulümdü. Evden fotoğraf çekme amacı ile çıktım. Saat 2’den 6’ya kadar Taksim, Karaköy, Eminönü durmadan gezdim. Ruhu doyuracağız derken bedeni perişan etmişiz. İnsan bir yere oturur, bir su içer, bir şey yer. Her yerim ağrıyor. Ama fotoğraflar için değerdi.

İstanbul’da gezerken belirli rutinlerim vardır demiştim. Bugün yine fotoğraf gezi rutinlerimden birini gerçekleştirmek üzere yollara düştüm. Rahat ayakkabılar, rahat bir kıyafet, rüzgara dayanıklı bir mont, bir şal, bir şapka,  kulaklık, sırt çantası, bir termos, son olarak elbette fotoğraf makinesi ve diğer ekipmanlar… Kış fotoğraf çekimleri için İstanbul turumuza başlayabiliriz.

karakoy1

Evden çıkmadan AccuWeather‘dan kısa bir kontrol. Yağmur 2 saatliğine gideceğim güzergahlara uğrayacakmış. O zaman sırt çantasının yanında bir de şemsiye. Tamamdır hazırız. İstikamet İstiklal caddesi. Aşağı doğru avare avare bir gezi. Ardından tünelden ver elini Karaköy. Oradan Eminönü oradan yine Karaköy, Galata, deniz, vapurlar, martılar sonra yine İstiklal caddesine dönüş. İstiklal bütün renklerini giymişken bir kaç kare de öyle çekeyim derken bir bakmışım saat 18:00 olmuş bile. Saat 14:00’de evden çıkmıştım. Ne bir yerde gidip oturmuşum. Ne de çok yoruldum dinleneyim demişim. Fotoğraf çekerken ruhumu doyuruyorum o kadar mutlu oluyorum ki. Buraya hepsini yüklemiyorum ama çektiğim fotoğraflardan kimilerini bernamutluaytekin.com‘da dünya ile paylaşıyorum. Kimileri ise sadece ben de saklı 🙂

Hafta içi daha hareketsiz bir hayat sürerken hafta sonları bedeni yorup ruhu doyurmak kendim için yaptığım en büyük kıyak sanırım. İstanbul başta olmak üzere fotoğraf çekmek için gittiğim yerler hakkında her geçen gün yeni bir şey keşfediyorum. Tamam belki ruhumu doyururken bedeni yoruyorum ama bu vesile ile aklımı dinlendiriyorum. Enerji harcarken mutluluk depoluyorum.

774325_10151432885928304_1113803093_o

Siz ruhunuzu nasıl doyuruyorsunuz?

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir