Bayram bitti

Bayram bitti.Ramazan bayramı için bu sene tatil az diye düşünürken nedense bana tatil süresi çok uzun geldi. Çok gezdim ondandır.
Bu bayram çok yoğun ve koşturmacalı geçti.
Bayramın ilk iki gününde akrabalarımız ile bayram ziyaretlerinde buluşurken bayramın 3. günü Nilay’ın annesi ve babasının açtıkları Köfteci dükkanına Hayırlı Olsun’a gittik. Cümbür cemaat desem yeridir.
Bibi’de vardı. Fotoğraf makinelerinin objektifleri ya köftelere çevilmişti ya da ona.Bugüne kadar gördüğüm en güzel bebek desem kimse alınmaz kırılmaz herhalde. Wrzl’ın bebeği Rüzgar’ın fotoğraflarına bakıp da ona “Photoshop’lu bebek bu böyle güzel bebek olmaz” diyen arkadaşım Bibi’yi görünce ne diyecek tahmin edemiyorum. Allah tahtını bahtını yüzü kadar güzel etsin derler eskiler. Aynen katılıyorum.
Nakliman Köftecisi’nin açılışındadık dedim ya. Köftecimiz eski Boksörlerden Cemal Amca. Kendisinin fotoğraf bloguma yaptığı katkıyı şuradan görebilirsiniz. Bibi’nin eşsiz pozları için de şuraya bakınınız.
Köfteler pek güzeldi. Arkadaşlarımı da bu vesile ile açılışta görmek ise en güzeli. Dönüşte fotoğraf çekme hayalimiz yağmur beklentisi yüzünden suya düşünce paşa paşa evimize döndük. Arada yediğim soğuk üşütmekten ziyade titretti bile. Bir de dün gece eve dönerken uzun pozlama fotoğraf çekmek için beklediğim üst geçit. O geçitteki poyrazın ciğerlerime yaptığı katkı bana yol, su, elektrik olarak geri dönecek. Biraz üşüttüm gibi sanki.Ayrıca bu havada sandaletler ie yollara düşen aklıma sağlık. Şal alma, rüzgarlık giyme vakti gelmiştir, geçmektedir. Kulağıma küpe olsun.
Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir