Pepsico hasata çağırıyor

Eylül ayı beni savuracak şekilde hızlı geldi. Hafta sonu evimi taşıyorum. İki haftadır süren bu yorgunluk bana harika bir etkinlik olarak geri dönüyor.

Pepsico ile daha önce katıldığım Abant iyi içerik kampı etkinliğinde yaşadığım eğlenceli dakikaları hala eşe dosta anlatıp dururken yine bir davet ile sevinçle doldum. PepsiCo Kapadokya’nın dünyada eşi benzeri olmayan güzelliklerini göreceğimiz ve sabahın erken saatlerinde patates hasadı etkinliğine katılacağımız bir hafta sonu programına davet etti.

 

pasabagi-zelve-cavusin

Çok yoğun bir program olacak ama İstanbul’dan uzaklaşıp iki gün içinde çok farklı deneyimlerle İstanbul’a döneceğimizi düşünüyorum. Program erken saatlerde PepsiCo konferansı ile başlayacak. Bizler bu konferans ile yöneticilere sorular yöneltebileceğimizi umuyorum. Türkiye’de rakamları en çok merak edilen markalardan biri de PepsiCo. bakalım işleyiş ile ilgili, sosyal medyaya bakış açıları ile ilgili neler öğrenebileceğiz. Geçen sefer tattığımız gibi ülkeye yeni gelecek ürünlerden haberdar olacak mıyız? Henüz Türkiye’ye gelmemiş Lay’s ürünlerinin tadı hala damağımda.

Bu konferansta içerisinde en merak ettiğim şeylerden biri de Vedat Başaran ile yapılacak atölye çalışması olacak.

Vedat Başaran Osmanlı mutfak kültürüne uzun yıllarını adayan, tanınmış bir araştırmacı ve gastronomi uzmanı. Özellikle Osmanlı Mutfağı konusundaki el becerisi ve pişirme teknikleri üzerine çok sayıda sunum ve etkinlik düzenlemiş bir kişi. Onun düzenleyeceği atölye çalışması ile merakımı giderecek bir çok konu hakkında bilgi sahibi olacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Sizlerin de kendisine soruları var ise lütfen sosyal medya kanallarından ya da sayfama yorum bırakarak bana iletin. Keyifle kendisine yöneltirim.

PepsiCo bu dolu programla bana fotoğraf makinemin elimden ayrılmayacağı 2 gün vaad ediyor. İçerisinde Göreme Açıkhava Müzesi’nin gezileceği saatlerden tutun da, Paşabağları’nda fotoğraf çekimi yapabileceğim eşsiz bir zaman dilimi de mevcut. Yazarken bile çok heyecanlanıyorum. Paşabağları Peribacası oluşumunun en iyi gözlenebildiği yerlerden birisi olarak biliniyor. Nasıl kareler ile Kapadokya’yı ölümsüzleştirebileceğimi hayal bile edemiyorum. Bunun ardından bir de Çanak Atölyesi ziyaretimiz olacak. Belgesellerde çömlek yapan sanatçıları hayranlıkla izlediğim için sanırım bir süre hipnotize olmuş şekilde yetenekli ellerine bakacağım. Belki biz de çömlek yapmayı deneriz belli mi olur 🙂

Ertesi gün ise PepsiCo yetkilileri ile sabahın çok erken saatlerinde patates hasatında olacağız. Daha önce hiç böyle bir deneyimim olmadığı için eğlenceli ve çok sürprizli bir etkinlik beni bekliyor. Toprak insandaki tüm stresi alır der eşim. Hafiflemiş bir şekilde İstanbul’a dönerim diye düşünüyorum. Tabii gece düzenlenecek Türk gecesinde kendimi çok kaybetmezsem 🙂

Harika fotoğraflar çıkacağını düşündüğüm bir hafta sonu için beni sosyal ağlardan takip edebilir, eğer varsa sorularınızı yetkililere iletmemi sağlayabilirsiniz.

Konuyla ilgili tüm paylaşımlara sosyal medyadan #pepsicohasatta etiketi ile ulaşabilirsiniz.

Öğreneceklerimi sizinle paylaşmak için gün sayıyorum.

Görüşmek üzere…

 

 

 

Görsel: www.kapadokyasosyete.com

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir