Paylaşmadığın sürece aldığın başarının hiç bir anlamı yok

 

Yine arkadaşlarla kaynaşma, yine Cafe Nero ve yine Uğur Özmen’in eşsiz sohbeti…  Bu sefer bir değişiklik var. Konuğumuz olacak derken, bizim  konuğu olduğumuz Nasuh Mahruki.

AKUT’da bizi misafir etti. Liderlik, dağcılık, AKUT hakkındaki sormak istediğimiz tüm soruları “dinlenmek bilmeden” cevapladı. Duruşundan ve hayata bakış açısından oldukça etkilendiğimi söylemeliyim.

Zirve de hissettiğiniz duygu nedir diye sorduk. Hissettiği şeyi özgüven, özsaygı, coşku ve başarı duygusu olarak tanımladı. Zirveye ulaşmak için yola çıktığında yanında günlük, fotoğraf makinesi ve video kaydı yapabileceği bir cihaz mutlaka oluyormuş. Gerçekten gönülden inandığım bir söz söyledi. Başkaları ile paylaşmadıktan sonra başarının hiç bir faydası olmuyor,

 

Deneyimlerini aktardığı ve kişisel gelişim üzerine yazdıkları dahil 6 kitabı olan Nasuh Mahruki 1,5 ay sonra yine Everest için yola çıkacak.

Zirvede yaşadıklarını paylaştığı videoyu izlemek isterseniz;


Arama Kurtarma operasyonlarının millet sevgisiyle yapılabilecek bir iş olduğunu, bunun içinde her yere eşit mesafe de kalmak gerektiğini yineleyip durdu. Medyanın kötü etiketlerinden kurumun ne kadar fazla etkilendiğini anlatırken eğer benim AKUT gibi bir gözbebeğim olsaydı bu kadar lekelenmeyle ne kadar çok içime kapanabileceğim aklıma geldi. Dinlediklerimi not almadan aklıma yazamayacağımı bildiğim için bol bol not aldım. Bunlar ilk izlenimler önümüzdeki günlerde detaylı bir yazı yazacağım.

 

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

1 Yorum

  1. Pingback: Van’da sana ihtiyaç var! | Blogger's Base | Blogger's Base

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir