Pavli Panayırı 101 yaşında

Hafta sonum çok yoğun geçti hala da yoğun geçiyor. Aslında sakin geçirmeyi düşünüyorduk. Fakat benim fotoğraf çekme heyecanım ağır bastı. Öncesinde eve gece 12’de gelmemize rağmen sabah erken saatlerde yine yola düşmeye karar verdik. İstikamet Pavli Panayırı, Lüleburgaz ve hatta Pehlivanköy. Daha da güzeli Murat bizi karşılayacak ve rehberlik yapma nezaketini gösterecek. Uykusuz bir gece ardından yollardayız.

4 kişilik ekibimiz ile yola düştük. Ayçiçek tarlalarının arasından geçerek Lüleburgaz’a vardık. Orada çorbacı da soluğu aldık. Uyandım diyebilirim. Çok da lezzetliydi. Sonra biraz Sokullu Mehmet Paşa Caminin avlusunu gezdikten sonra ( kapılar kilitliydi nedense) Pavliye doğru yola çıktık.

Pavli Panayırı’nın bu sene 101. si yapılıyordu. Bizim gittiğimiz gün son gün olduğu için biraz tatsızdı. Ama yine de çok eğlendik. Trambolin,Langırt, rengarenk Romanlar ve her zaman neşeliler oldukça güzel zaman geçirdik. Arılar da olmasaydı daha çok eğlenebilirdim. Kısmet. Panayıra ilk defa giden biri olarak çok ilginç olduğunu söyleyebilirim.  Çocuklara bayramdı resmen. Her yerde bir sürü çocuk.

Panayırda yer alan Romanları arabalarında gördük yanaşıp biraz sohbet ettik. Çok içten insanlar. Aralarında köyünden gelenler de var, buradan sonra bundan önceki 30 senede yaptıkları gibi panayır panayır gezenler de var.

Bir çok fotoğraf çektim foto bloguma aktardım. Şuradan ulaşabilirsiniz. Bir dahaki sene ilk günlerinde gitmek lazım son günlerinden daha renkli olduğu kesin.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir