Patrondan Kurtulma Sanatı 2 vizyonda

Gülümsemeye ihtiyaç duyulan günlerden birinde böyle eğlenceli bir filmin vizyona girmesi pek tatlı oldu. Efendim Warner Bros‘un ön gösterim davetiyle izleme şansı bulduğum bol gülmeli ilk filmin devam filmi olarak çekilen Patrondan Kurtulma Sanatı 2 /Horrible Bosses 2 size eğlenceli bir kaç saat yaşamayı vaad ediyor. Mısırınızı ve en sevdiğiniz arkadaşınızı alın bu hafta sonu bu filmi seyretmeyi ajandanıza yazın.

İlk filmi sevenler için söyleyeyim ilk film bu ikinci filmden daha durgunmuş. Hani gidip de seyrettiyseniz ve eğlendiyseniz ikincisini sever miyim diye bir endişe duymayın. Patrondan Kurtulma Sanatı 2 daha koşturmalı, daha heyecanlı ve daha çok gülümseyeceğiniz bir film.

horrible bosses 2

Biraz da konusundan bahsedelim. Kahramanlarımız Nick, Dale ve Kurt, (Jason Bateman, Charlie Day ve Jason Sudeikis) artık kendi kendilerinin patronu olmak üzere çılgın bir proje üretiyorlar ve bu projeyi tanıtmak için bir TV programına çıkıyorlar. Orada birazcık rezil olsalar da bir yatırımcı kendileri ile ilgileniyor ve bu sefer şanslarının döndüğüne inanıyorlar. Tabii yatırımcı bu projeye yatırım yapmaktan vazgeçene kadar.

patrondan kurtulma sanatı 2

Bu duruma çok sinirlenen kahramanlarımız yatırımcının oğlunu kaçırarak intikam almak istiyor. Ama o da ne patronun oğlu bu duruma dünden razı. İşbirliği güzel bir kaçırma planı derken olaylar karışıyor. Gerisini anlatmak spoiler olacağı için burada yazmayacağım. İlk filmde Jason Bateman, Charlie Day ve Jason Sudeikis’e eşlik eden Jennifer Aniston ve Jamie Foxx, bu filmde de yine yer alıyorlar. Ama kadroya başka eklenenler de var. Benim pek sevdiğim aktör Christoph Waltz‘da yatırımcı Bert Hanson olarak kadroya katılmış. Keşke daha çok sahnesi olsaydı da izleyebilseydik. Bir de yatırımcının oğlu Rex Hanson rolünü üstlenen Chris Pine var ki kendisini filmin yakışıklıları kontenjanından sayabiliriz. Tabii ilk filmde izlemeye doyamadığım Kevin Spacey de bir kaç dakika süren sahnelerde görünerek bizi güldürmeyi başarıyor.

patrondan kurtulma sanatı 2

Hafta sonunuzu eğlenceli hale getirmek için IMDb’den 7.1 puan alan bu yapımı kaçırmayın. Benim gibi takıntılı iseniz öncesinde ilkini seyretseniz daha da güzel olur tabii. Ama yönetmenler farklı olduğu için karakterler dışında pek bir devam filmi yakalayacağınızı söyleyemeyeceğim. Tek söyleyebileceğim bol bol güleceğiniz. Müzikler de pek tatlı, Akış da çok hızlı.

Gitmeden fikir vermesi açısından altyazılı fragmanı aşağıda sizinle paylaşıyorum:

Şimdiden iyi seyirler…

 

Berna Mutlu Aytekin

Senin yorumlarınla bu yazı daha güzel olacak