Owli Fermuarlı Kundak / Uyku Tulumunu inceledim

Owli ile bir kaç ay önce tanıştım. Ali için bahar / yaz aylarında kullandığımız uyku tulumu Owli üretimi. Türk üretimi, yurtdışında ödüller kazanarak ülkemizi gururlandıran bir marka Owli.  Şimdi yeni çıkan bir ürünleri var ki yeni bebek sahibi olan annelerin babaların yazının bu kısmını oldukça dikkatli okumasını istiyorum.

Bebekler dünyaya geldiklerinde onların her anını izleriz. Yeni anne baba iseniz evladınızı uykuda izlemeye doyamazsınız. Yenidoğan bebekler hayata merhaba dedikleri ilk üç ayda aslında kendilerini hala anne karnında sanır. Oradaki konforu arar. Buna 4. trimester denir. Doğduktan sonra bebeklerin anne karnındayken duydukları uğultulu sesler onları rahatlatır. Test ediniz fön makinesi sesi, aspiratör sesi ile mis gibi uykuya dalarlar. Sarmalanmak, sıcak kalmak isterler. Bu his onlara güven verir. Kendini anne karnındaki gibi rahat hisseden çocuk daha rahat uyur.

Oğlum Ali ilk aylarında uykudan Moro Refleksi denilen ani sıçramalar ile uyanırdı. Mahallenin en mutlu bebeği kitabında Harvey Karp çocuğun uykuya geçişinde uygulanması gereken yöntemleri anlatırken kundak yapmayı öneriyor. Moro Refleksi ile baş etmek için önemli bir çözüm imiş. Kundaklamanın doğru yapılması çok önemli. Yanlış yapıldığında çocuğa fayda yerine zarar verebiliyor. Çocuk kıpır kıpır olunca doğru düzgün yapabilme şansınız da pek olmuyor. Eh buna bir de lohusa sendromu, elin ayağın birbirine karışması, sürekli panik hali eklenince hep annemden yardım almıştım. Çok mu sıktım, haraket edebilecek mi, acaba bu şekilde yapmakla gerçekten çocuğa rahat bir ortam sunuyor muyum sorusu hep içimi yedi durdu.

Owli, yenidoğan bebeğinizin karnınızdaki kadar güvenli ve huzurlu hissedebilmesi için yola çıkmış. Avokado şekilli Owli kundak tam da bu noktada doğmuş. Prematüre bebekler ise çok daha nazik davranılması gereken süreçlerden geçiyorlar. Anne karnından daha erken çıktıkları için o sıcaklığa çok daha fazla ihtiyaçları var. Owli’nin bu uyku tulumu prematüre bebekler için ayrı bir boy ile üretiliyor. 2,5 kilonun altında doğan bebekler de rahatlıkla kundaklanabilecek. Gerektiği kadar çocuğu saran, kalçasına baskı uygulamayan, fermuarlı tasarımı sayesinde tek aşamada kundak yapmanızı sağlayan Owli Fermuarlı Kundak anne babaya çocuğunu en ideal şekilde kundak yapma imkanı veriyor. Yaka kısmındaki çıt çıtlı bölüm fermuarın narin tene temas etmesini engelliyor.

Yeni doğan döneminde alt değiştirme sıkılığı da çok fazla. Saat kurup alt değiştirdiğimizi hatırlıyorum. Owli kundaktaki çift fermuar sayesinde bebeğinizin kollarını açmadan rahatlıkla altını değiştirebilirsiniz. Oğlum Ali’yi ilk 4 ay yarım kundak yapmıştık. Sonra kollarını çıkarmak istemişti. Uzmanlar çocuklar kendi kendilerine dönebilmeyi keşfettikten sonra mutlaka kolların serbest olmasını öneriyorlar. Owli kundağın bir özelliği de bu, kundaktan çıt çıtları açarak çocuğunuzun kollarını  dışarı çıkartabiliyorsunuz.

Bu özelliği sayesinde daha uzun süre kullanabiliyorsunuz. Yazın sadece bez ile kullanabilirsiniz. Owli uyku tulumu %95 pamuk %5 de likradan oluşuyor. Bebişi pamuklara sarmak demek tam da böyle bir şey olmalı.

Owli uyku tulumuna Bebekform linkinden ulaşabilir, inceleyebilir, satın alabilirsiniz. Minty renginin güzelliğine bayıldım.

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir