Oscar Goes to

Sunuculuğunu Alec Baldwin ile Steve Martin’in yapacağı 2010 Oscar ödülleri yarın gece beni ekrana kilitleyecek.
Herkes gibi Avatar’ı merak ediyorum. NTV ve CNBC-E sağolsun yine rahatca seyredebilip heyecana ortak olmamı sağlayacaklar. Film listelerine boğmak istemem sizi. Ona göz atmak isterseniz  şuradan bakınabilirsiniz. Geniş kapsamlı ve an be an haber edinebilmek için ise şurayı tavsiye ederim.
Sinema seven biri olarak favorilerim var elbetteki:
En iyi film dalında favorim; Avatar.
En iyi yönetmen dalında favorim; Quentin Tarantino (Inglourious Basterds) Alsın da sevincini seyredeyim diye bekliyorum açıkçası.
En iyi özgün senaryo dalında favorim; A Serious Man (Joel Coen ve Ethan Coen) Coen kardeşlerin filmleri hep ilginç oluyor zaten. Oscarla taçlanması gereken bir senaryoya sahip filmin yarıştığı filmler içinde 3 boyutlu Up’da bulunuyor.
En iyi uyarlama senaryo dalında favorim; Precious (Geoffrey Flesher) Başrolünde oynayan oyuncunun verdiği kötü bacaklı frikikler malesef aklımda daha çok yer almış. Ben bunalım bir film olduğu için seyretmeyeceğim. Ama “Up in the Air” da çok güzeldi. Malesef sansasyonu az olduğu için aklımda fazla kalmamış.
En iyi kadın oyuncu dalında favorim; Hala seyredememiş olmanın verdiği sıkıntıyla beraber Meryl Streep (Julia & Julia). Sandra Bullock (The Blind Side) ile yarışıyor. Ama Meryl Streep’in 1979’dan beri Oscar törenlerine 16 kere katıldığının ve 2 kere kazandığının altını çizmek gerek.
En iyi erkek oyuncu dalında favorim; Morgan Freeman (Invictus).
En iyi yardımcı kadın oyuncu dalında favorim; Penelope Cruz (Nine). O güzel elbiselerinden birini daha giyerek bana görsel bir şölen yaşatacağını düşünüyorum. Kabarık eteklere bayılıyorum. Ona giymek çok yakışıyor da.
En iyi yardımcı erkek oyuncu dalında favorim; Christopher Plummer (The Last Station). Matt Damon’da olabilir kararsızım.
Fikir beyan edebileceğim kategoriler bunlar bakalım yarın kaçta kaçını tutturmuş olacağım.
Benim gibi meraklıları gece yarısı Televizyon karşısında ya da anında bilgileri almak için bilgisayar başında olacaktır. Hepinize iyi seyirler…
Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir