Ödülümü aldım.

http://www.flickr.com/photos/bitzi/210766675/

Bu yazı takipçilerim için yazılıyor:)

Her ne kadar blogspot ve blogcu çatısı altında 4 senedir “günlerimi” karalasam da bir kenara “benimgunlerim.com” alan adını yılbaşında aldım. Artık zamanının geldiğini düşündüm. Hafta da bir yazdığım yazılar yerini günde 2-3 yazıya çıkardı. Ne istediğimi bilip ona göre hareket ettim. Çeşitli kategorilere ayırdım diğer bloglarımı benimgunlerim.com çatısı altında topladım vs. İlk başladığımda ayda 100 ziyaretçi alan blogumu şu an günlük 800 ziyaretçi görüyor.

Başlarda Friendfeed destekli gidiyordu. Orada olan takipçilerim yazılarımı gördükçe söylemek istediklerini yazımın altına yorum bırakıyordu. Friendfeed’deki  yorumlar Backtype ile buradaki yazının altına taşınıyordu. Bu şekilde 1000’den fazla yorum var şu an sitede.

Sonra siteme yeni raporlama eklentileri yerleştirdim. Friendfeed girişleri %80 iken bu 2 ay içinde %30’lara düştü.Ama günlük ziyaretçi sayısı hep arttı. Kardeşim ile ilgilendiğimiz dönemde yazı yazmadığım halde siteye girip bakanlar çoğalmaya başladı. Yine de girenler yazılarımı okuyabilsinler diye vakit yaratıp aklımdakileri bloga döküyorum. Sevindirici şeyler olduğunu hissediyorum ama tam adlandıramıyordum.

Geçen gün başka bir şey oldu. Friendfeed’de olmayan insanlar da  siteme yorum yapmaya başladılar. “Tanımıyorum bu kişiyi” dedim önce kendi kendime. Hala başarılı olmayı kendime konduramadığımdan olsa gerek. Blog yazarken yazdığım yazıları günde 800 kişinin okuduğunu hayal edemediğimden bu işte başarılı olmanın nasıl bir his olacağını anlayamamışım. Ne gibi sonuçları olacağını anlayamamıştım. Sonra “Bak Berna, bu blog senin evin ise de kapın kilitli değil tanımadığın insanlar da içeri girebilecekler.” diye uyardım kendimi:) Tanımadığım kişilere, ilgi alanlarını bilmediğim, yaşadığı yeri bilmediğim kişilere benimgunlerim’i anlatmak zaten kolay bir iş değildi.

Bu sene ilk defa Blog Ödüllerine katıldım. Ama ziyaretçilerimden ödülümü aldım. Oradan çok beklentim kalmadı. Tanımadığım kişilerden gelen iyi dilekleri, yorumları, teşekkürleri aldıkça ödüllerim katlanarak çoğalıyor.

Daha yeni doğmuş bir bebekti blogum insanlar onu seve seve büyüttüler. Başka insanlar ile tanıştırdılar. Benimgunlerim.com bir bebekti, şimdi konuşmaya başladı, yürümeye başladı. Yeni dostlar iyiki geldiniz beni mutlu ettiniz. Teşekkür ederim herbirinize…

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

4 yorum

 1. Muge Cerman   •  

  Bernam önemli olan senin blog yazmayı sevmen. Yazdıklarını deneyip paylaştığın için okuyanlara daha sıcak gelen yazılar bunlar. Paylaşımlarının daha çok kişiye ulaşması için önemli bir adım bence bö2010. Bilmediğim pek çok güzel blogla tanıştım linkleri gezerken. Başarılarını keyifle izlemeye devam diyorum.
  Teşekkürler yazdığın ve paylaştığın için.
  Sevgi ve ışıkla kal…

 2. oksan   •  

  Ben de keyifle ve hevesle seni takip ediyorum.
  Teşekkürler.

 3. berna   •     Yazar

  teşekkürler Okşan’cım takibin için 🙂

 4. berna   •     Yazar

  Teşekkürler Müge ablacım. Yazıların ve önerilerin benim önümü aydınlatıyor. Sen yakınlarda oldukça ben hep ışık alacağım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir