Mutfağınızın Başrol Oyuncuları: Mutfak Masası ve Sandalyeleri

Mutfağınızın Başrol Oyuncuları: Mutfak Masası ve Sandalyeleri

 

Keyifli bir mutfak her ev sahibinin hayali. Rahat rahat yemek yenebilecek ve ardından uzun uzun sohbet edilebilecek bir mutfak seti satın almak için birçok kişi günlerini mobilya mağazalarında geçiriyor. Enza Home’un koleksiyonunda yer alan şık dokunuşlara sahip her bir parça ise bu güzel mutfakları yaratmanıza yardımcı oluyor. Şık ve sade tasarımlarıyla dikkat çeken mutfak masa takımlarını ister klasik ister modern döşenmiş mutfağınızda tercih edebilirsiniz.

 

Mutfak Masa Sandalye Takımı Nasıl Seçilmelidir?

 

Mutfağınıza masa ve sandalye seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey kuşkusuz mutfağınızın boyutudur. Öyle ki bu detaya dikkat etmiyorsanız en şık takım bile sizin alanınıza uyum sağlamayabiliyor. Mutfak ölçülerinden sonra önem vermeniz gereken bir diğer şey ise mutfak dolapları ve ortamda bulunan diğer mobilyaların tarzıdır. Alanınızın boyutuyla ve genel dekorasyonuyla uyuşan takımın doğru takım olduğuna karar verebilmeniz için son olarak rahatlığına dikkat etmeniz gerekiyor. Konfor kriterlerinizi belirlerken masanın çevresinde kolayca servis yapabilmek ve masada bulunan kişilerin rahatça hareket etmesini sağlayabilmek önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ki çok sık misafir ağırlıyor veya kalabalık bir aileye sahipseniz dikdörtgen masaları tercih ederek rahatlığı sağlayabilirsiniz. Küçük bir alanınız varsa da kare masaların minimal tasarımlarından faydalanabilirsiniz. Enza Home’un farklı geometrik şekil ve ölçülere sahip mutfak masa setleri sayesinde ihtiyaçlarınıza kolayca cevap bulabilirsiniz.

 

Mutfak Masa Sandalye Takımı Nasıl Yerleştirilmelidir?

 

Mobilya seçiminde dikkat etmeniz gereken maddelere mutfağınızın boyutuna ek olarak mobilyanızı yerleştirirken alanınızın şeklini de eklemeniz öneriliyor. Kimi mutfaklar kare, dikdörtgen gibi alışılmış geometrik şekillere sahip kapalı alanlardan oluşurken kimi mutfaklar açık mutfak olabiliyor. Evin yaşam alanı bölümüyle birleşik olan bu tip mutfaklar ile oturma kısmını masa ve sandalyeleriniz ile kolayca birleştirebiliyorsunuz. Böylece iki farklı ortam arasında yumuşak ve fonksiyonel bir geçiş yaratmış oluyorsunuz. Enza Home’un çekici detaylara sahip ürünleri sayesinde mutfağınızda dekorasyon modasını yansıtabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, kapalı bir mutfağınız varsa ve alanınız büyük ise gösterişli dikdörtgen veya yuvarlak masaları alanın tam ortasına yerleştirerek, alanınız küçük ise şık ve minimal detaylara sahip kare masaları duvar kenarına koyarak mutfağınızı en kullanışlı hale getirebiliyorsunuz.

 

Mutfak Masa Sandalye Takımının Rengi Nasıl Belirlenmelidir?

 

Mutfak seti seçilirken en zor karar verilen kriter de takımın rengi oluyor. Mutfağınızda yer alan her bir dekorasyon ürünü takımınızın rengini seçerken size ilham verebiliyor. Ancak masa ve sandalyelerin rengini belirlemedeki en basit ölçüt dolaplarınızın rengidir. Eğer ki mutfağınızı koyu renk dolaplarla döşediyseniz beyaz veya krem rengi ürünleri seçerek mutfağınızdaki uyumu yakalamış oluyorsunuz. Tam tersi açık renklere hakim bir mutfağınız varsa kahverengi veya siyah tonlarındaki takımlar ile eşyalarınızı birbirinden hem ayrıştırabiliyor hem de zıtlıkların yarattığı şıklıktan faydalanabiliyorsunuz. Mutfağınıza birçok rengin hakim olmasını istiyorsanız Enza Home’un açık ve koyu renklerdeki mutfak sandalyesi ve masası takımlarından biri ile en moda dekorasyon önerilerini yakalamış oluyorsunuz.

Mutfak masası takımının rengini belirlerken ikincil olarak dikkat etmeniz gereken kriter ise yer döşemeleri. Çok desenli döşemeleriniz varsa daha yumuşak renklere sahip mobilyaları tercih ederek renk karmaşası yaratmamış oluyorsunuz. Ancak zemininiz düz renk parke veya taş gibi oldukça sade bir biçimde döşenmiş ise bu takımınızı ortaya çıkartmak için size büyük bir fırsat yaratıyor. Siz de bu fırsatı daha dikkat çekici veya daha koyu renk tonlarda mobilyalar kullanarak değerlendirmiş oluyorsunuz. Enza Hom mutfak masa sandalye takımlarının sunduğu modasını hiç kaybetmeyen country stili mutfak masası ve sandalyeleri arasından ister açık ister koyu renk olanları seçerek mutfağınıza retro bir hava getirebiliyorsunuz. Hayallerinizdeki mutfağı yaratmanız için son moda Enza Home mutfak masa sandalye takımları size yardımcı oluyor.

 

Berna Mutlu Aytekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir