MSA’da Moulinex etkinliği

MSA yani Mutfak Sanatları Akademisi uzun zamandır davet aldığım ama hep büyük aksilikler çıktığı için gidemediğim bir yerdi. Yine güzel aksaklıkların içindeydik ama geçte olsa yetişip Moulinex’in davetine gidebildim. Çok detaylı bilgim yoktu. Acaba neler yapacağız derken 3 ayrı yemek yapacağımızı ve ufak da bir yarışma olacağını öğrendik. FF’den tanıştığım arkadaşlarım ve uzun zamandır görüşemediğim Parfe de oradaymış ben geç kaldığım için çok sohbet edemeden hemen voltranı oluşturduk Parfe ile.

Zamanla yarışmak ve güzel görünümlü yemekler yapmak için her şey vardı. Nasıl bu kadar çabuk yemek yapılır diye düşünmedim değil. Hemen önümüze buluşma nedenimizi getiriverdiler: Moulinex Fresh Express.

Rende kullanıp parmakların canına okuyanlar için yapılmış. O varken rendeye gerek duymuyorsunuz. Moulinex Fresh Exspress ile mücver, meyve salatası ve salata yaptık. Mutfakta vaktinizi daha tasarruflu kullanmayı sağlıyor. Bu aralar en ihtiyacım olan şey bu. Kısa zamanda karnımızı doyurabilmek.

MSA’dan çıkarken bir adeti bize hediye edildi, MSA’da hızlı hızlı yapmak zorunda kaldığım yemekleri evde rahat rahat yaptım. Tüm aparatları da denedim hatta yanında verilen yemek tarifleri kitabını da bağrıma bastım diyebilirim. Pratik yemekler yapabilecek zamanı kendime yaratırsam Moulinex mutfakta gerçekten işimi kolaylaştıracak.

Bu hafta bol bol deneme yaptık kendisi ile. Diğer robotlara yaptığım gibi tepedeki bir dolaba  kaldırmadım. Kaldırmayacağım da. Rengarenk olması hoşuma da gitti hep gözümün önünde olsun istiyorum.

Peynir rendesi sorunsuz çalışıyor. Oldukça sert olan eski kaşar peynirini rahatça fırın makarnaya katacak hale getirebildim. Havuç ve turp rendesi de tam istediğim gibi oldu. Kış için en ideal salata; turp ve havuç. 2 dakikada hazırlanıyor, oldukça pratik. Domates rendelerken sanırım yanlış domates seçiminden kaynaklanan bir sorun yaşadım ama rende dendi mi benim aklıma domates rendesi geliyor. Moulinex Fresh Express o işte sorunsuz çalışıyor olmalı. Başka cins domates alıp tekrar deneyeceğim. Bu sabah kahvaltı için acaba sucukları istediğim gibi incecik ve eşit kalınlıkta dilimler mi diye bir deneme yaptım. Harika oldu. MSA’da iken çilekleri bile ezmeden dilimlemişti sucuklarda başarı ile tavaya dizildi. En son bu akşam yemeği için patatesleri pişirmeden rendeledim motorunda bir zorlama olmadı. Yemek kitabında yazan bir yemeği de deneme şansım oldu, güzel oldu. Onu da bir kaç gün içinde bloga eklerim.

Aparatlarını renk renk yapmışlar her birini ne için kullanacağınız da makinenin üzerinde yazıyor. Kordonu içine saklanıyor. Aparatlar kaybolmasın diye derli toplu durması için yapılmış bir ayrı haznesi var. Ben sevdim.  Uzun süre mutfakta bana arkadaş olacak gibi.

Etkinlik için Project House İletişim’e teşekkürler, aynen dedikleri gibi oldu. Dilim dilim eğlendik!

Berna Mutlu Aytekin

2 yorum

  1. oZGe   •  

    Ben bu alet çıktığı günden beri kendisine aşığım 🙂 Gelmiş geçmiş en şirin mutfak aleti kendisi. Ne zamandır almak istiyorum da deneme fırsatım olmadığı için pek emin olamamıştım. Yazını okuyunca biraz daha ikna olur gibi oldum 🙂 Yalnız domates rendelememesi biraz düşündürücü. Gerçi ben en çok kaşar peyniri ve havuç salatalık falan rendelerim herhalde. Off kesin almam lazım bunu. Sen epeydir kullanıyorsun sanırım, ne diyorsun alınmalı mı sence de?

  2. BMA   •     Yazar

    açıkçası pek sık kullanmıyorum. peynir rendelerken ceviz rendelerken oldukça iyi sonuç alıyorum ama domates rendelerken ve soğan rendelerken sorun çıkartabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir