Martılar

Bilkent Kültür Girişimin davetlisi olarak hafta sonu Kız kulesindeydik. Yeni tasarımları görücüye çıkarmışlar. Tasarımcılar ile tanıştık. Sohbet edip takdirlerimizi ilettik. Takdir diyorum çünkü bir çok parçayı çok beğendim. İstanbul koleksiyonu Kız Kulesi, martılar, Galata Kulesi ile bezeli. Yastık kılıflarından, ince belli bardaklara kadar,eşarptan, t-shirtlere kadar İstanbul dolu bir koleksiyon. Özellikle bedenime göre bulursam t-shirtlerden mutlaka almak istiyorum.

Koleksiyonu incelemek isterseniz şu adresten ulaşabilirsiniz. Kız kulesinde düzenlenen etkinlikte Bilkent Kültür Girişimi yetkilileri ile de şu Muhteşem Yüzyıl dizisinin etkilerinden de konuşma şansı bulduk. Merak ediyorum o dizideki tasarımlar gerçek mi? Pek tabiki değilmiş. O dönemin kıyafetlerinin bir miktar modernize edilmiş halini izliyormuşuz. BKG’nin yeni açılan mağazalarında kaftanların orjinale en yakın halleri satışa sunulacakmış. Önce aslına uygunluk yönünden müzeden onay alınması gerekiyormuş. Süreç biraz uzuyor, dediler.

Bu Muhteşem Yüzyıl dizisinin içinde bazı replikalar da yer alıyormuş. Yapımcılar tarihi bir ortam yaratmak için doğru yere danışmışlar. Uzun zamandır görülmeyen bir çok blogger ile görüşüldü.

Bir sürü sohbet, bol kahkaha vardı. Çocukluğuma dönüp biraz macun bile yedim. Kız kulesi sanki her gittiğimde ayrı bir güzelleşiyor. Hava da biraz açık olsaydı harika kareler çıkardı ama şimdilik bu kareler ile idare ettim. Daha fazlası da var. Onları da fotoblog‘dan görebilirsiniz.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir