Maggi ile lezzete yolculuk

maggi ile lezzete yolculuk

Geçtiğimiz akşam Maggi’nin davetlisi olarak Deraliye Restoran‘da bir araya geldik. Yağmurlu bir geceydi. Uzun süredir görüşmediğimiz arkadaşlarımız ile de görüşme fırsatı buldum. Gecede Maggi’nin yeni projesi Lezzete Yolculuk bizler için anlatıldı.  Yaklaşık 20 kişilik küçük bir topluluktuk. Gece her zamanki gibi güzel bir şekilde organize edilmişti. Güzel bir kaç saat yaşadık. Buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Nedir bu lezzete yolculuk derseniz, adı üzerinde diyeyim. Bir yolculuk düşünün gittiğiniz yörenin yöresel lezzetlerini tadıyor ve nasıl yapıldığını öğreniyorsunuz. Maggi’nin bu yolculuk fikri benim de uzun süredir takip ettiğim harika fotoğrafları ve tarifleri ile hep ağzımı sulandıran Nilay Tulum ile beraber gerçekleştiriliyor. Nilay’ın lezzete yolculuk yaptığı şehirler ise gerçekten hepimizin mutfağını merak ettiği şehirler. İlk etapta Kayseri, Konya ve Denizli’ye 3 yolculuk gerçekleştirilmiş. Kayseri videosu ise yayına alınmış. Her il için iki video yayınlanacak. Aşağıda ilk videoyu paylaşıyorum mutlaka izleyin derim. Ama baştan söyleyeyim açsanız daha da acıkacak toksanız yine acıkacaksınız. Hazırlığınızı ona göre yapın. Ben bir yandan da şurayı açtım. Videonun ardından orayı bir talan edeceğim.

20’den fazla yeme içme ile ilgilenen blog yazarı bir araya gelince tabii hepimizden peşi sıra ‘bizim yöreye de gelin’ sesleri yükseldi. Ben de açıkçası kendi mutfağımızın yemeklerini övüp durdum. Çerkes mutfağı gibisi var mı? Sıradaki videoları sabırsızlıkla bekliyorum. Konya’da neler yenmiştir, Denizli’de nereler gezilmiştir kim bilir.

Siz de lezzet yolculuğunun bu duraklarını gözden kaçırmak istemiyorsanız Maggi’nin sosyal ağlarını takip edin. Facebook’ta ve Instagram’da sıkça yarışma yapıyorlar. Lezzete yolculuk için de bir yarışma organize etmişler. Aşağıda katılım için yapmanız gerekenleri paylaşıyorum. Belki bu haftanın talihlisi siz olabilirsiniz. Hem de kendi memeleket lezzetlerinizi tanıtarak.

maggi turkiye instagram yarışması

Maggi’den hediye sepeti kazanmak çok kolay!  

İster İnstagram’dan ister Facebook’tan #LezzeteYolculuk hashtagi ile şehrinizin tarihi, yöresel, etnik tatlarını fotoğraflayıp bizimle paylaşın Maggi hediye sepetine bir adım daha yaklaşın!

Katılım koşulları için: http://bit.ly/LezzeteYolculukYarışmaKatılımKoşulları

Ayrıca aşağıdaki adreslerden de Maggi’nin sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz. Ben Maggi’nin mutfakta hem göze hem de gönüle hitap eden Facebook içeriklerine bayılıyorum. Sayfaya baktıktan sonra -özellikle çocuklu aileler- takip etmeye bayılacağınızı garanti ederim.

Maggi:

http://www.facebook.com/MaggiTurkiye

http://instagram.com/maggiturkiye

http://www.youtube.com/user/MaggiTR

 

 

Berna Mutlu Aytekin

Senin yorumlarınla bu yazı daha güzel olacak