Mabedi ziyaret ettim.

“Haftalardır gideceğim mutlaka” dedim de ne oldu? Her hafta sonu bir iş çıktı ertelendi ertelendi durdu. Nihayet bu hafta sonu Blogger’s Base’deydim.  Bir blogger için mabed desem yeridir. 

Bilmeyenler var ise sosyal mecralarda BBase diyebir aratsınlar. Görecekleri şey hoşlarına gidecektir. Gayet gözleri parlatacak bir tasarım ile bir blogger isteyeceği hayat memat meselesi şeyler sağlanmış. Cafe Nero var içinde bir kere!

Rahat koltuklar, mütemadiyen bir kahve kokusu, en güzel bir şey : wifi. Daha ne olsun? Dahası da var ben de onları fotoğrafladım siz bir göz atın ben de bizi davet ettikleri etkinlikten biraz bahsedeyim.

Back Up ne menem bir şeydir? Ne işe yarar? Kaç kişiye ulaşıyor, bünyesinde neler barındırıyor tam yetkili kişilerden öğrenmeye gittik. Sorularımız cevaplandı, hepimiz ile bire bir ilgilenildi. Fikirlerimiz not alındı. İlerleyen günlerde gençler ile ilgili ciddi atılımlar bekliyorum Back Up ‘dan.

Benim en ilginç bulduğum şey Back Up ‘ın bünyesinde ilişki danışmanı bile bulundurması oldu. İnsanlar bu tür bir danışmanlık almak için asistan hizmetleri veren bir çağrı merkezini arayabiliyorlar. Bana garip geldi biraz. Belki de gözümde Back Up ‘ı farklı konumlandırdığım için oluyor. Back Up Dünyası adlı bir web sitesi hazırlamışlar. Bir göz atın derim. Öneriler ve kapsam ile ilgili sizi de şaşırtacak konulara imza attıklarından eminim.

Bloger’s Base’e ilk gelişim biraz koşturmacalı bir güne denk geldi.  BBase’den çıktıktan sonra Pirivato’ya uğrayıp Çok okuyan çok gezen arkadaşlarımı da ziyaret ettim. Onların toplaşıp kaynaşma günüydü. Hazır Galata’ya kadar inmişken onları görmemek olmazdı. Ardından İstiklal Caddesi keyfi yaptım biraz ve aşk ile buluştum. Güzel fotoğraflar çektim biraz photoshop çalıştım hatta kimilerinde. Bir ara fotobloga aktaracağım. İstiklal’de her zamanki yerde her zaman ki menüden yedik. Geç saatlerde yorgun argın eve döndüm. Uzun zamandır görmediğim arkadaşlarımı görmek çok keyifliydi.

Blogger’s Base salim kafa ile bir gezilmeli mümkünse sabah gidip uzuuun uzun vakit geçirmeli. Karışan yok, kalk diyen yok, sınırsız internet, güzel plaklar, güzel kahve ve güzel insanlar. Tavsiye edilir.

 

Berna Mutlu Aytekin

1 Yorum

  1. Pingback: Utopic Farm | www.utopicfarm.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir