Lost’un sonu!

Kaç günlerdir son bölümde ne kadar reklam alınacağı, alınacak reklamın kanala kaç para kazandıracağından tutun da soruların yanıt bulup bulmayacağı senaryonun 6. sezonu saçma sapan teoriler ile kapayıp kapamayacağı tartışılıp durdu.

Nihayet benim için efsane sona eriyor. Son bölüm 24 mayıs’da Türkiye saatiyle sabah karşı saat 5’te yayınlanacak. Son bölümün muhtemel reklam yoğunluğundan dolayı 45 dakika yerine 2 saat olacağı açıklandı. Daha öncesinde de bugüne kadar olanları özet geçecekleri 2 saatlik bir genel özet bölümü olacak. Yani 4 saatlik bir keyif ile bu efsane diziye “The End” diyeceğiz.

Lost’un son bölümü Amerika ile aynı anda Digiturk’ten de izlenilebilecek. Ben sabahın köründe kalkıp izleyemem derseniz de diziport vb. web siteleri yoluyla bardağınız boşaldığında popcorn bittiğinde diziyi dondurup çayınızı kolanızı doldurup seyredebilirsiniz. Ben de bu şekilde seyretmeyi planlıyorum.

Etrafı lost’un nerede seyredileceği nasıl biteceği gibi telaşlar sarmışken Digiturk‘un yayın politikasını ve bu efsane dizi için yaptığı reklam çalışmalarını da keyifle izledim. Üstelik sitede de gayet donanımlı bir şekilde tüm sezonların özet bilgisini yayınlamışlar.

Ekşisözlük’ten her hafta girip takip ettiğim yorumları takip edemeyeceğim 🙁 Kendimi tutup spoiler okumayacağımı ümit ediyorum. Bütün işi gücü bitirip Lost keyfi yapacağım güzel bir pazartesi beni bekliyor. Ailemde artık seyretmeyi bırakanlar olduğu için bu keyfi yalnız yaşayacağım muhtemelen ama nasıl sonuçlanacak ben de merak içindeyim.

Kafamda bir sürü soru yanıt bekliyor:

Bu adamlar Dharma ortadan kalkmasına rağmen hala kemikleri görünecek şekilde zayıflamadılar. Hele hele o tombul olan Hurley (nezaketen tombul diyorum) bir gram vermedi. Bu adamları kim besliyor? Adaya düşen madem zayıflamıyorsa  Tom Hanks’i “Cast Away” için neden zayıflattılar yazık değil mi?

Walt nerede? Öldü mü kaldı mı? Bilgisayardan konuşan o muydu?

Bugüne kadar sayısal ve bilimum toplar oynayarak bize fayda sağlamasını umduğumuz o sayılar neyin nesidir?

Dizinin kutsal kitaplar ile kurulan bağlantısını belirginleştirecek bir son mu yazıldı. Yoksa her şeyi uykudan uyanan ve ardından da hemen kurtarılacak bir rüya durumuna mı bağlayacaklar?

Tüm soruların yanıtlarını yarın öğreneceğiz ya da öğrenmeden saçma bir son ile karşı karşıya kalacağız. Yarına kadar sabrediyorum 🙂 Zor yahu.

Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

1 Yorum

  1. Özgür Tekinşen   •  

    Paylaşım için çok teşekkürler. Yeni ufuklar açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir