Lipton Ice Tea Canlandırır mı Sakinleştirir mi?

Yeni Lipton Ice Tea reklamını seyrettiniz mi? Oldukça fazla kavram kargaşası yaşadım. Lipton Ice Tea ile Yılmaz Vural’ın ne ilgisi olabilir diye düşündüm. Çay sakinleştirir imajı çizilmeye çalışılıyor. Cem Ceminay’ın seslendirmesi ise beni başka bir yere götürdü. Fazlasıyla diğer seslendirme yapabilecek kişilerden ayrı bir ses rengi var. Marka’nın sesi Radyo’dan programlarına aşina olduğum Batılı Cem Ceminay ile Anadolu takımlarını çalıştıran Yılmaz Vural’ı pek uyuşturamadım aklımda.
Yurt dışında firmanın reklamında oynayan kişinin Hugh Jackman olduğunu düşününce bu bize yapılan haksızlık değil midir 🙂 Yurt dışındaki o reklam da Lipton Ice Tea içen Hugh Jackman canlanıp dans etmeye başlıyor. Dans sahnelerinin hakkını vereceğini düşündüğüm aktör dublör kullanma gereği duymuş. Şaşırdım. Sinema da seyretmeye bayıldığım bir aktör markanın yurt dışındaki reklamlarında boy gösteriyor.
Biz de ise Erman Hoca örneğinde de olduğu gibi futbolun oldukça fazla sevildiği ülkemizde yine işi ile değil de medyatik kişiliği ile ön planda olan Yılmaz Vural tercih edilmiş. Ürün canlandırma temalı iken bizde “Harareti dindiren”  tam tersi durum söz konusu. Yılmaz Vural’ı sakinleştirmek için Lipton Ice Tea içerken görüyoruz.
Lipton Ice Tea Pazarlama Müdürü Ayça Mutluer Bayraktar reklam filmi ile ilgili açıklaması ise şöyle;  “Biz “Hararetle İsteyiniz” tanıtım reklam filmimizi başlatırken Türk halkının hararetli, tipik Akdeniz insanı olmasından yola çıktık. Duygularını dışa vuran, beden dilini çok kullanan bir milletiz. Çabuk hararetlenip, çabuk sakinleşiyoruz. Hararetimiz yükseldiğinde ise dindirmek için büyük bir serinliğe ihtiyacımız var. O serinlik de sadece Lipton Ice Tea’de bulunuyor. Yılmaz Hoca hem hararetli duruşu, hem de pozitif, sevecen, babacan ve samimi yapısıyla markamızın kimliğiyle birebir örtüşüyor.”
Ben markanız Hugh Jackman ile örtüşsün çok isterdim. Hugh Jackman bu firma ile hele de 3 senelik bir reklam anlaşması yapmışken. Eminim onu reklamlarda izlemek çoğu Türk kadını için daha zevkli olacaktır.  🙂
Berna Mutlu Aytekin
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir